Skocz do zawartości

Problem ze skrzynia w automacie Chrysler


Gość GANIMEX49

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GANIMEX49

Witam serdecznie ,

Jestem posiadaczem Chryslera Grand Voyager 3.3 v6 96 rok prod. Samochód mam od niedawna , aczkolwiek stal trochę nieużywany, ponieważ jest drugie auto.Problem objawia się w swojej istocie tym , iż skrzynia zaczyna wariować na gorącym silniku. Ostatnio po przejechaniu ok 50 km, skrzynia zaczęła szaleć , nie przełączała biegów, jakby się sprzegielka ślizgały , po czym, po zatrzymaniu na skrzyżowaniu nie chciał w ogóle ruszyć do przodu w położeniu D, po cofnięciu na R ruszył po czym wystartował wyłącznie z pozycji 3 czyli na niskim przełożeniu . Max predk wtedy to ok 70 km przy ok 4500 rpm , jak sie domyśliłem skrzynia pracuje wtedy w trybie awaryjnym . Ostatnio wybrałem się do na zakupy i stanąłem po ok 5 km , samochód na po ochłodzeniu nie chciał w ogóle ruszyć do przodu , lecz do tylu było to możliwe. Sprawdzałem olej , jest czuć jak lekko przepalony lecz kolor sie nie zmienił. Poziom oleju ok. Podejrzewam stary olej . Mialem zamiar wymienić olej z filtrem, lecz po telefonie do pewnego servisu w Polsce < nie mieszkam w Polsce> , chwilowo mi przeszło.W normalnych warunkach w sposób statyczny mam szanse na wymianę może 40 do 50 % objętości oleju w przeciwieństwie do metody dynamicznej wiec raczej to półśrodek, , może pomoc , ale niekoniecznie...Wiec moje pytanie czy rzeczywiście skrzynia jest juz do remontu czy tez moze byc to jakas usterka związana ze sterowaniem czyli cos z elektronika. czytam troche i sie ucze ,ale wciaz wiem za malo. Myślałem ze to może zatkane albo zużyte solenoidy. Mozecie mnie Kochani oświecić co to za numer. Wczoraj na zimnym silniku odpalił i jechał przez pareset metrow , ale jak dlugo tego wolałem nie sprawdzać. W tym samochodzie siedzi skrzynia A 604 , która nie ma dobrej opinii, podobno jest pieta Achillesowa wielu aut, czy to prawda. Proszę o pomoc i opinie i ewentualne sugestie.Z góry dziękuję. Serdecznie pozdrawiam i życzę Wszystkim Spokojnych i Radosnych Świąt Wielkanocnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania