Skocz do zawartości

skoda felicia 1.6 lpg pali jak smok


Gość darekr1964

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darekr1964

Witam wszystkich.Mam pytanie.Czy można samemu wyregulować instalację LPG.reduktor wymieniłem we wrześniu i pojechałem do gazownika aby ustawić Lpg wówczas stwierdził że nie da się wyregulować bo mikser musi jest do wymiany koszt 150zł wymienił wyregulował i pojechałem.Okazało się że w mieście pali okoł12l a na trasie na28 litrach zrobiłem180km. Mam reduktor Tomasetto100HP.Za każdą pomoc dziękuję.POZDRAWIAM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można samemu wyregulować instalację LPG

Można ale trzeba mieć wiedzę na temat instalacji LPG i zasad ziałania (jaka to generacja), trzeba mieć komputer jeżeli to jest wyższa niż pierwsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz pod sondę lambda miernik i śrubą regulacyjną na przewodzie ustawiasz aby w czasie jazdy sonda pracowała, śruba na parowniku ustawiasz wolne obroty. Też możesz sprawdzić jak pracuje sonda. Ale coś mi się wydaje że do tego auta co najmniej 2 generacja by się przydała( z silnikiem krokowym).

Na pierwszej generacji cudów się nie spodziewaj w spalaniu. I pamiętaj aby nie zubożyć mocno mieszanki bo zawory możesz powypalać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darekr1964

nie wiem czy nie wprowadziłem w błąd że mam 1generację bo z bp sam mi się przełączy :-? na Lpg jak się zagrzeje lub osiągnie właściwą temperaturę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz coś z drugiej może trzeciej generacji, dlatego pisałem że trzeba wiedzy aby wyregulować dobrze gaz. Zmień gazownika i sam nie kombinuj bo możesz jeszcze tylko coś bardziej zepsuć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darekr1964

właśnie dzisiaj umówiłem się z innym gazownikiem na piątek i powiedział mi że jest to najprostsza instalacja i niby bezawaryjna.Zobaczymy :-/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość darekr1964

wyregulował mi tak jak mówiłeś miernik do sondy i kręcił śrubami.Zatankowałem za 50zł i zobaczymy zrobiłem 120km i jeszcze gaz jest czyli lepiej.Po drugie czuć że auto jest mocniejsze,myślę że będzie dobrze.Dzięki :jupi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #000000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania