Skocz do zawartości

Szybki sposób na niewielkie wgniecenia karoserii


Gość kola

Rekomendowane odpowiedzi

Widzialem gdzies kiedys filmik, w ktorym jest ukazany szybki tani i prosty sposob na wgniecenia ktorych nie idzie reka naprostowac, a od mlotka wiadomo rowno nie bedzie ;p

 

Zatem potrzebne jest:

- Sprężone CO2 - takie z rureczką co to w kazdym komputerowym maja

- Suszarka - taka zwykła do włosów

 

Zaczynamy zabawe:

 

Szukamy sobie na naszej pieknej karoseri szpecacego niewielkiego wgniecenia, bierzemy suszare i suszymy to nasze nieszczesne wgniecenie przez okolo 30 sekund do minuty. Nastepnie odwracamy do gory nogami puszke z sprezonym CO2 , tak ze wylot jest u dolu, i psikamy na cale wgniecenie (po odwroceniu wylatuje podobno CO2 o temperaturze bliskiej -70 stopni). Na skutek gwaltownej roznicy temperatur wgnieciona blacha zacznie sie skurczac co spowoduje jej wyprostowanie :) potem wycieramy szmatka miejsce gdzie psikalismy i powinnismy sie juz cieszyc piekna prosta karoseria :)

 

Uwaga!

Nie próbowałem tego sposobu a wiec nie wiem czy nic sie nie uszkodzi itd. Czytalem ze nie robi to zadnych szkod i nie ma sladu na lakierze. Nie biore odpowiedzialnosci jesli komus cos pojdzie nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie suszarki i sprężonego powietrza CO2 link poniżej [w filmiku jest pokazane jak to się robi]

 

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-usunac-niewielkie-wgniecenia-karoserii-auta

 

Jakiś czas temu na necie czytałem że ponoć suchy lód również pomaga w usuwaniu wgniecenia bez niszczenia lakieru - ale czy to prawda nie mam pojęcia.

 

Pozdrawiam

KRZ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie szukałam jakiegoś domowego sposobu na wgniecenie w przednim błotniku bo nie chce go wymieniac bo bez sensu.Zastanawia mnie tylko czy to własnie nie niszczy lakieru ,ale warto na czym kolwiek najpierw sprobować, jeśli się uda i będzie wszystko ok to tak zrobie

 

[ Dodano: 2010-03-19, 08:50 ]

Obejżałam filmik i chyba tak sprobuje tylko mnie zastanawia czy nie za ktorko tą suszarką , ale sprobuje to zdam relacje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MalaMi, w takim razie poczekam na twoją relację ponieważ sam mam małe wgniecenie i pasuje się tym zająć :roll:

 

Pozdrawiam

KRZ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie w ten weekend to zrobic to zalezy jak sie rozwinie sprawa z lakiernikiem.I porobie filmik z tego jak bd to robic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

Wydaje mis ie ze jak jest ciepło ;) temp na + ok 15 stopni tak jak dziś ;) wystarczy ok 30 min ta suszarka i bedzie git ;) jutro kombinuje też z łotnikiem i maskom ;) dam znac co i jak ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do suchego lodu rowniez widzialem filmik jak many pociera nim wygieta blache i sama sie prostuje, w sumie to mozna szybciej sprawdzic bo taki suchy lod jest do kupienia w jakims chemicznym, podobno grosze kosztuje (suchy lod to dwutlenek wegla).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie sprawdze juz tego patentu na mojej niuni:( mam zaszpachlowane to miejsce-nie myslic z polakierowane :) ale bedziemy sprawdzac na seju mojego chłopaka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos lubi sie bawic w takie rzeczy to samemu mozna zrobic ten suchy lod :)

 

Suchy lód

 

Potrzebne produkty

Jedyne czego potrzebujemy to Octan sodu (bezwodny) CH3COONa, trochę zapału i w skrajnych przypadkach zastępczego domu;)

 

Jak to zrobić

Rozpuszczamy octan sodu w prawie wrzącej wodzie w rondelku, aż powstanie roztwór nasycony, czyli taki gdzie już więcej octanu nie będzie się chciało rozpuścić. Dokładnie mieszamy. Następnie przelewamy powstałą substancję do szklanki (uważając, aby nie rozpuszczone kryształki CH3COONa nie dostały się do niej) i wstawiamy do lodówki. Gdy już się schłodzi to przelewamy roztwór do jakiegoś naczynka. Wystarczy tylko dotknąć powierzchni wody, aby w kilka sekund powstał suchy lód. Możemy również ową wodę lać na podstawkę, wtedy powinna nam się pojawić ciekawa figurka zrobiona z suchego lodu. Eksperyment jest prosty i szybko się go robi, a efekt końcowy jest naprawdę bardzo ciekawy.

 

Cena

 

Octan sodu – 250g – 9zł

 

Wziete ze strony: http://www.jak-to-zrobic.pl/index.php/a/3/b/5/c/28/d/74/id/81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania