Skocz do zawartości

Kontrolka z kluczykiem mimo wymiany EGR'a...


Gość grego444

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grego444

Witam

Posiadam Astrę G 2.0 DTI 101KM z 2003r. Silnik Y20DTH.

Problem z kontrolką z kluczem mam już od ponad 2 miesięcy.

Na początku myślałem że sprawa definitywnie wskazuje na uszkodzony EGR (mam ten elektroniczny). Faktycznie bardzo ciężko działał więc wysłałem do regeneracji do solidnej firmy w Brzegu i otrzymałem po 2 dniach część jak nową. Myślałem że problem przeszedł do historii...

Teraz dopóki silnik się nie rozgrzeje wszystko działa O.K, a po rozgrzaniu zaczyna wywalać CHECK (kontrolka z kluczem).

Oprócz tej kontrolki z kluczykiem zauważyłem że również (ale nie zawsze) lekko podświetlają się kontrolka od świec żarowych i jeszcze jedna żółta obok...

Podciśnienia są w porządku...

Odwiedziłem już kilku mechaników, w tym i speców od OPLA i tylko rachunki coraz wyższe dostaję a problem wciąż tkwi w mojej Astrze...

 

Co sądzicie o tym że zjawisko występuje dopiero po rozgrzaniu auta i o podświetlaniu się tych 2 kontrolek???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Witamy na forum. Na przyszlosc nie kopiujemy postow, albo dołączamy sie do istniejącego tematu, albo zakladamy nowy temat.

 

Komputer i sprawdzic bledy, bez tego mozna tylko gdybac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grego444

Przepraszam za copy ale chyba wynika to z mojej desperacji zaistniałą sytuacją... ;)

Jutro jadę bo "machera" sczytać błędy i będę szukał dalej.

Na początku problemów z kontrolką CHECK miałem 2 błędy:

- P0400, czyli EGR, faktycznie był zatarty (wymieniony),

- drugi błąd dotyczył szyny CAN ale numeru nie pamiętam...

 

Zobaczymy co okaże się teraz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania