Skocz do zawartości

Saab 900 - Odpala na pych. Na rozrusznik brak iskry.


Gość rafalltc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafalltc

Witam. Nazywam się Rafał. Chcąc, nie chcąc jestem posiadaczem samochodu Saab 900 2.0 o układzie zasilania 2.10.2 Motronic. Na forum jestem nowy.

 

 

Sprawa wyglada tak, że auto jeździ normalnie i na benzynie i na gazie.

Gdy go zgasze i proboje ponownie odpalic podczas krecenia rozrusznika nie ma iskry.

Iskrę sprawdzam bezpośrednio za cewką.

Dzieje się tak czasami. Częściej jest tak ze kręce rozrusznikiem i odpala w przeciągu 1 sekundy.

Rozrusznik kręci bardzo szybko. Akumulator ma dobre napięcie.

Gdy zakręce go bezskutecznie kilka razy czasami rozrusznik zaczyna się odcinać.

Ok 4 obroty rozrusznika i przestaje krecic ( kluczyk cały czas w pozycji startu ).

Gdy auto się popchnie na biegu odpala na dotyk od 1 obrotu bez wyjątków.

 

Podmieniłem takie części jak:

Czujnik położenia wału, czujnik wałka rozrządu, stacyjke, akumulator, cewkę.

 

Nic mi już nie przychodzi mi nic do głowy.

Sprawa jest na tyle skomplikowana, że na diagnozie nie ma żadnych błędów.

Gdy podjadę do warsztatu samochód można odpalić i zgasić 30 razy i chodzi bez problemu. Mechanicy w autoryzowanym serwisie rozkładają ręce.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Rafał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
Gdy go zgasze i proboje ponownie odpalic podczas krecenia rozrusznika nie ma iskry.

 

Przewody, wtyczka do sprawdzenia, moze ktorys sie przelamal, moze ktorys pin ma kiepski styk.

 

W momencie kiedy nie masz iskry zwal wtyczke z cewki i sprawdz zasilanie (zaplon wlaczony)

 

Dzieje sie to na cieplym/zimnym czy bez znaczenia? Jesli jest modul to warto sprawdzic czy nie swiruje.

 

Swieci cos/miga na desce kiedy sa klopoty?

 

Ok 4 obroty rozrusznika i przestaje krecic ( kluczyk cały czas w pozycji startu ).

 

Bendix tez cofa czy tylko przestaje krecic? Jesli cofa to problem z zasilaniem/masa lub wzbudzeniem. Jesli tylko przestaje krecic to pewnie szczotki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania