Skocz do zawartości

Problem z Astrą F. Na zimnym silniku bardzo cieżko pali.


Gość major902

Rekomendowane odpowiedzi

Gość major902

Dziś rano sprawdziłem asterke w jeszcze inny sposób a mianowicie stała całą noc na dworzu i rano podłożyłem pod silnik farelke zeby troche rozgrzac olej i ku mojemu zaskoczeniu jak podgrzałem świece 4 razy to odpaliła od pierwszego strzału wiec moim zdaniem paliwo sie nie cofa. zaczne od wymiany oleju bo nawet nie wiem jaki poprzedni właściciel tam wlał ale moim zdaniem zdecydowanie za gesty bo jak podgrzałem miske olejową farelką to rozrusznik odrazu o wiele szybciej krecił a przekażnik załatwiłem już drugi to może to pomoże i bedzie wszystko dobrze. Co o tym sądzicie?? Aha i jeszcze jedno. Słyszałem ze w zime na 10L ropy powinno sie dolewać 1 litr benzyny. Czy to prawda ze pomaga to przy rozruchu?? A jaki olej powinienem wlać do tego silnika??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzałeś to lepiej kręci i nic w tym dziwnego. Olej będzie gęsty przy takim mrozie. Prawdopodobnie masz zalany olej mineralny - to dopiero kisiel ale zmieniać nie radzę. Wlej GM 15W40, czyli oryginał opla. Sprawdź łaskawie ten przekaźnik to 5 min roboty a wykluczysz część usterek... Po co my ci wypisujemy co może być przyczyną skoro Ty nie słuchasz?

paliwo się nie cofa

a może i się cofa, podgrzałeś to ropa zrobiła się rzadsza i łatwiej ją zaciągnąć :D

Benzyny możesz dolać, niektórzy leją i denaturat, ten pozbywa się wody w zbiorniku a benzyna ponoć zapobiega wytrącania parafiny w ropie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
Benzyny możesz dolać, niektórzy leją i denaturat

 

Denaturat lejesz do benzynowych zeby wiążąc wode przepalil to. Diesel nie powinien spalac rozcienczonego woda paliwa (paliwo zasila, chlodzi i SMARUJE). Benzyne do ropy mozesz lac smialo, taka mieszanina zamarza w nizszej temperaturze i łatwiej sie zapala, o to w tym chodzi. Na duzym mrozie olej napedowy poddaje sie pierwszy niestety...

Syf z filtra powinien byc regularnie spuszczany (ok szklanki)

 

A jaki olej powinienem wlać do tego silnika??

 

Taki jaki byl, jesli nie wiesz to zaryzykowalbym polsyntetyk.

 

rano podłożyłem pod silnik farelke

 

Moze pomoglo gmeranie przy przekazniku :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość major902

Przyczyną ciężkiego palenia były wtryski. Niestety lały. teraz juz jest wszystko dobrze. dziekuje za pomoc i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #000000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania