Skocz do zawartości

Mazda 6 2.0 D gasnie i pala sie kontrolki....


Gość Polos13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy wiec sie przedstawie :) Paweł mam Mazde 6 2.0 diesel 136KM rocznik 2003 do tej pory wszystko bylo lecz teraz podczas mrozow -14 odpalilem mazde zeby sie nagrzala przed wyjazdem do pracy zapalila normalnie rozgrzala sie po okolo 10 min wsiadlem chcialem pojechac i zgasla po 2m jazdy odpalilem ja ponowni i zgasla niemal od razu postala jeden dzien bo musialem isc do pracy dzis (drugi dzien stoi) podladowalem aku i dolalem paliwa bo mialem prawie rezerwe mazda odpalila od kopa ale ciagle pala mi sie kontrolki : OBIE ZÓŁTE ta z symbolem silnika i auto a za nim dwa zygzaki ( nie wiem jak sie dokladnie nazywaja ) po odpaleniu zapalaja sie po kilku sekundach i samochod gasnie ;/ prosze o pomoc bo trzeba jezdzic do pracy i na uczelnie .... ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta żółta lampka to check. Oznacza że jest jakiś błąd, prawdopodobnie coś uszkodzone. Jedź na komputer odczytać to się dowiesz co walnęło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze nie da sie jechac bo co chwila gasnie a po za tym u mnie w okolicy juz kidys probowalem i nikt nie moze polaczyc sie z moja mazda (w serwisie nie bylem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć pod komputer i odczytać błędy, to może być wszystko.

Jak znasz kod do radia to możesz spróbować skasować tak ..... klemę zdjąć i nacisnąć hamulec. Czasami pomaga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć pod komputer i odczytać błędy, to może być wszystko.

Jak znasz kod do radia to możesz spróbować skasować tak ..... klemę zdjąć i nacisnąć hamulec. Czasami pomaga.

 

Bez zmian a reset byl bo licznik i zegarek sie wyzerowaly

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
dolalem paliwa bo mialem prawie rezerwe

 

Filtr paliwa kiedy zmieniany lub kiedy spuszczales syf z filtra? Masz elektryczna pompe w zbiorniku (slychac ja jak wlaczysz zaplon) czy reczna gruche przy filrze paliwa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra to w sumie poltorej roku nie zmienialem poprzedni byl bielutki i czysty syfu od tego czasu tez nie spuszczalem a popmke mam reczna obok filtra te zapalajace sie kontrolki moga byc skutkiem syfu w paliwie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem znowu w garazu i jest tak auto zimne pali od kopa nic sie nie dziej chodzi rowno i cicho po rozgrzaniu zapalaja sie kontrolki i zmienia sie dzwiek ale nie spada z obrotow lecz nie wkreci sie wiecej jak 1,5k obr/min pewnie to tryb awaryjny a co do silnika to nie jestem specem i nie wiem dokladnie jest to silnik RF5C problem jest taki ze na kompa nawet tak nie dojade ;/

 

Edit : ok ide wywalac filtr zaraz bede wiedzial jak wyglada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania