Skocz do zawartości

Odgłos wody


Gość szneru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

pojawił mi się jakiś czas temu pewien problem, mianowicie jak przygazuje moją Asterkę (X20DTL) to zza konsoli słychać jakby się przelewała woda ;/ odkąd kupiłem te auto to ubywało płynu ze zbiorniczka ale znalazłem pewien króciec który wchodzi do bloku silnika i tam jest mokre z płynu więc myślę że to tam ucieka. Myślałem, że może te "bulgotanie" to wyciek z nagrzewnicy bo kiedyś miałem mokre dywaniki ale nie sprawdziłem czy to chłodziwo ;/ wczoraj wsadziłem tam rękę (w okolice lornetki) ale nic nie wyczułem niestety (ale auto już trochę stalo).

Niejeden mi już mówił, że to UPG. Wody w oleju nie mam, ani oleju w zbiorniczku. Nie kopci na biało (jedynie rano jak jest zimno ale to normalne).

 

Jakieś porady sugestie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Mam cos podobnego i sadze ze to przelewajacy sie plyn chlodzacy do zbiorniczka wyrównawczego. Zbiorniczek jest przy grodzi i musi sie opierac o nia, a ze sama grodz to spora puszka wiec dlatego to slychac zza deski. Jak sie silnik rozgrzeje to juz nie slychac bo w ukladzie panuje cisnienie. Płynu mi nie ubywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed chwilą u mechanika i co z rozmowy i oględzin wynikło:

nie wpadłem na to żeby sprawdzić kiedy występuje "bulgotanie" czy jak poziom płynu jest ok czy jak mało... i wyszło na to, że "bulgatanie" jest gdy jest mało płynu (mało jak wycieknie przez tą nieszczelność na króćcu) bo teraz mam poziom ok, przegazowałem i nic nie słychać :)

Jak jest mało płynu to musiało powietrza zassać i tyle, dolałem płynu i się odpowietrzyło. Mechanik powiedział że mam tylko ten wyciek zlikwidować i będzie oki, bo już cały czas będzie poziom w normie wiec powietrza nie zaciągnie :)

 

To tak dla potomnych jakby coś takiego mieli :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #000000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania