Skocz do zawartości

Octavia 1.6 AEE na jałowych obrotach lekko rzuca silnikiem


Gość Bohnooze

Rekomendowane odpowiedzi

1.6 AEE w octavi na jałowych obrotach lekko rzuca silnikiem, świece palą wszystkie, obroty są stabilne w momencie rzucawki delikatny spadek, coś z czasem zapłonu nie tak lub mechanicznie, rzucanie jest równomierne jakby ciągle na jeden i ten sam cylinder. Objaw bardzo wcześnie się pojawił po 30-40kkm od nowego auta, na benzynie i LPG tak samo.

Podejrzewam zawory czyli problem mechaniczny któryś zawór się odzywa a objawy lekko przechodzą po nagrzaniu, no i samochód jeździ kolejne tyś km z podobnym tikiem. Po wymianie świec było to samo, teraz przejechane jeszcze kilka dziesiątek km i wymienione kable ze świecami to samo.

Nie chce wymienić po kolei wszystkiego w ciemno. Ktoś może z taką samą sytuacją się spotkał? Dziękuje za odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
Podejrzewam zawory

 

kompresje mierzyles?

 

Jak wygladaja swiece, wszystkie ladne z brazowym izolatorem? Zadna nieokopcona?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio świeca na trzecim cylindrze była poluzowana klucz nałożyłem i ręką odkręcić się dała, ale te świece co ostatnio wymieniałem to dokręcałem dokładnie, obejrzę jeszcze świece dokładnie i napisze

 

[ Dodano: 2012-01-25, 16:58 ]

Świece poprzednie ngk BPR6ES wyglądają ok, lekko zakamienione wszystkie w takim samym stopniu, w zasadzie biała izolacja ceramicnza przy elektrodzie, wszystkie gwinty czarne na 1 i 3 świecy trochę czarnej wody na gwińcie

 

[ Dodano: 2012-12-21, 21:40 ]

to może być "wyczuwanie" na który cylinder ma być zapłon lub jaki kształt ma mieć sygnał do cewki (tutaj chyba jest sterownik od tego?), czasem jak tu opisałem obroty są równe w jednym momencie spadają (widać na obrotomierzu) albo są równe w jednym momencie przyśpieszają, chyba do regulacji jest rozdzielacz albo czujnik halla do wymiany lub jakieś błędy w centralce

 

spróbuje sprawdzić halla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania