Skocz do zawartości

Błąd komputera, Auto nie odpala Honda civic


Gość kryst209

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z moją hondą, wiec zauważyłem że w czasie jazdy po mieście wskaźnik temperatury podniósł się prawie na czerwone pole, nie było słychać pracy wentylatora (podczas jazdy poza miastem nie grzał się) więc zabrałem się do sprawdzenia co nie gra. podłączyłem wentylator chłodnicy bezpośrednio do akumulatora i okazało się że działa normalnie. następnie odłączyłem przewody od czujnika temperatury i zrobiłem mostek słychać było jak załącza się przekaźnik i wentylator pracował normalnie. Więc winny był czujnik temperatury, ale jak zrobiłem ten mostek (stacyjka była przekręcona) to od tego czasu nie mogę odpalić auta, zachowanie jest takie jak by był odcinany zapłon (niby chce zapalić ale momentalnie gaśnie) zrobiłem reset komputera ale nic nie pomaga...

 

Co robić?

 

Honda Civic 96r. 1.4 D14A5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zasilanie na komputerze lub masy, sprawdź stopień naładowania akumulatora. W temacie piszesz coś o błędzie komputera ...ale jaki to błąd?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładam że wyskoczył jakiś błąd, w jaki sposób mam sprawdzić zasilanie na komputerze? akumulator ładowałem całą noc, auto kręci kręci i nic. jest możliwość sprawdzenia jakie ewentualne błędy się pojawiły?

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz gniazdo diagnostyczne 2 pinowe możesz wybłyskać kody błędów:

1. Wyłączasz zapłon i mostkujesz pin 1 i pin 2 we wtyczce diagnostycznej

2. Włączasz zapłon i patrzysz jak miga lampka MIL (długie mrugnięcia to dziesiątki, krótkie jedności. np miga dwa długie i 3 krótkie to kod 23 zapisujesz i zapodaj na forum co wybłyskałeś. Jeżeli złącze diagnostyczne masz 3 lub 5 pinowe tylko tester do podłączenia.

3. Wyłączasz zapłon

 

Kasowanie błędów jest przez zdjęcie klemy (pamiętać o kodach do radia)

 

Gniazdo diag. znajdziesz pod deską nad pedałami po lewej lub prawej stronie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania