Skocz do zawartości

Meegane 1,4 16V 2001r.czasami nie odpala


Gość markowik

Rekomendowane odpowiedzi

Meegane 1,4 16V 2001r.czasami nie odpala,dzieje się to na zimnym lub ciepłym silniku,na CDIF-ie brak błędów,parametry temperatury,ciśnienia i prędkości obrotowej są prawidłowe i zmieniają sie przy dodaniu gazu.cewki i świece nowe,rozrusznik kręci lekko,więc gdzie jest problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parametry temperatury,ciśnienia i prędkości obrotowej są prawidłowe i zmieniają sie przy dodaniu gazu

1. Opisz dokładniej to zjawisko np. jak temperatura czy obroty się zmieniają po naciśnięciu gazu?

2. Jak nie zapala czy podje paliwo pompa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjawisko zmiany temperatury polega na liniowym wzroście temperatury rozłożomym w czasie,do wartości około 90 stopni C,która to wartość jest utrzymywana przy dalszej pracy.Co do zjawiska wrostu obrotów po dodaniu gazu to chodziło mi zjawisko przekazania siły nacisku stopy poprzez pedał przyśpieszenia i linkę gazu na dżwignię przepustnicy,co objawia się wzrostem prędkości obrotowej silnika.

nie wiem czy paliwo jest podawane bo auto zawsze odpala na warsztacie.raz odpali za trzecim lub czwartym razem ,innym razem po 20 próbach nic i po 20 minutowym odpoczynku za pierwszym razem.pompa paliwa uruchamia się zakażdym razem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem teraz, opisałeś zjawiska po odpaleniu a ja myślałem że te wzrosty są wtedy jak nie odpala.

Jeżeli nie będzie chciał odpalić posłuchaj czy pompka pracuje powinno ją być słychać w kabinie. Sprawdź czy słychać teraz jak odpala i porównasz sobie wtedy jak zarzuci palenie. Po przekręceniu kluczyka powinno już ją być na chwilę słychać później się wyłączy i ponownie zaskoczy jak będziesz odpalał auto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania