Skocz do zawartości

Problem ze spalaniem lpg


Gość ramzes34-

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ramzes34-

Witam Panowie mam problem ze spalaniem gazu raz pali 12l raz pali 20l i tak w kółko trasa jednakowa codziennie różnice w spalaniu są niesamowite, wymieniłem wszystkie filtry, świece, termostat, regulowałem gaz 2 razy i dalej jest to samo co jakiś czas wyskakuje mi błąd informujący o składzie mieszanki. Z tego co mi mówił mechanik może to być zawór oparów paliwa ale ja już sam nie wiem, proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie sprawdzałeś ile pali na benzynie, ciekawe czy wina leży po stronie gazu czy silnika. Sprawdź jak działa sonda lambda może ona pokaże czy masz za bogato za ubogo czy jest padnięta. Jeżeli masz przepływomierz też może być uszkodzony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ramzes34-

Sondy były sprawdzane wskazują prawidłowo, a przepływomierza nie mam! Jedyny błąd jaki wyświetla to błąd składu mieszanki, nawet były sprawdzane silniczki sterujące klapkami w kolektorze ssącym, są w porządku i co ja mam jeszcze sprawdzić pozostał mi jedynie ten zawór oparów paliwa ale czy to ma znaczenie na tak zróżnicowane spalanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz poczyścić kanały tego zaworu ale na aż takie spalanie nie myślę aby on miał znaczenie, jakieś nierówne obroty by się pojawiały. A może parownik pada lub wtryski się zapiekają. Czasami masz błąd o składzie mieszanki i czasami pali ci raz 12 a raz 20 litrów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ramzes34-

Na zmianę co drugie tankowanie przejadę ponad 100 km tankuje i wychodzi np. 10-12, pózniej znowu tankuje i wychodzi koło 20 po przejechaniu znowu ponad 100 km po zatankowaniu wychodzi np. 12-14 i tak w kółko. Instalacja gazowa jest nowa założona w październiku więc wtryski nie powinny siadać ani parownik. Obroty są równiutkie aha jeszcze sobie przypomniałem że ze nawet zawór w butli był wymieniany bo myślałem że może żle odbija więc sam widzisz że dużo rzeczy wymienionych a spalanie dalej jest takie samo.

 

[ Dodano: 2012-01-05, 19:58 ]

Błąd wyskakuje po wykasowaniu i przejechaniu około 300 kilometrów i tak w kółko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja gazowa jest nowa założona w październiku więc wtryski nie powinny siadać ani parownik

Reklamować, nowe wtryski tez mogą siadać, sterownik też może być uszkodzony. To że nowe to nie reguła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ramzes34-

Ja już dwa razy byłem u nich tam gdzie zakładali gaz i twierdzili że wszystko wporządku! wiec co ja moge jeszcze zrobić co może być jeszcze przyczyną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno strzelać,jest tego sporo kompa do auta i jazda w drogę. Jeżeli jest powazny problem to podpinasz kompa do silnika drugiego do LPG i sprawdzasz parametry( czasy wtrysków, temperatury, podciśnienia do tego zwracasz uwagę na Long Term Fuel Trim i Short Term Fuel Trim. Jeżeli jeszcze mało mocujesz sondę szerokopasmowa w wydechu i musi coś się pokazać. Jeżeli tego mało i nic nie widać wkładasz w gniazdo OBD2 jak masz rejestrator i walisz ile wlezie wtedy rejestruje nawet kilka godzin jazdy (parametry i błędy jakie wystąpią no później na komputerze w domu analizujesz co było przyczyną. Elektronika nie jest o tak popukać i będzie, tu trzeba troszkę wiedzy chęci i serca.

 

Jeżeli sam nie podołasz proponuję zmienić mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania