Skocz do zawartości

Jakie kable rozruchowe?


Gość KubaK

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić kable rozruchowe i nie wiem jakie.

Na pewno nie chcę żeby były za krótkie... 3m wystarczy?

I ile amperów (A) mają mieć? 500? 600? 700?

Nie będę odpalał na tym żadnych ciężarówek ale dobrze by było żeby się nadało do większości osobówek ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

3m wystarczy w zupelnosci. Zbyt dlugie to tez niedobrze.

 

Jakie?

 

Powinny byc z grubej linki, dieslowskie akusy daja na rozruch 600-700A, wiec cos kolo tego musialyby wytrzymac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje zrobić samemu sobie przewody.

kupujesz takie najtansze w markecie dla krokodylków, potem do elektrycznego kup 16 mm w kwadracie linki, łaczysz krokodyle z linkami i masz mega świetne kabelki za kwote max 100 zł.

a tyle to musisz dać za rzekomo podobny szajs w sklepie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz takie najtansze w markecie dla krokodylków

 

te krokodylki z marketu to też sama blacha, w elektrycznym lub alledrogo np tu: http://allegro.pl/zacisk-krokodylki-do-kabli-rozruchowych-200a-metal-i2004896976.html

lub tańsze i kable jak kolega wyżej napisał i będzie cacy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A ja zastosowałem "krokodylki"od masy do spawarek w supermarkecie po 35zł i kabel 16 mm ze 3.5 m długie i wytrzymały odpalanie Stara na Manie z innej ciężarówki .

Podobne zakończenia kabli przy tzw.Matce 6/12/24V trafo 1KW prostowniki z alternatorów x2 i odpalam nawet bez aku {na wyjściu cyfrowy Voltomierz ze względu na regulację } :jupi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablem jest jak z wężem ogrodowym: większa średnica to więcej wody przepłynie w danym czasie. W przypadku kabla im większa średnica tym więcej prądu przepłynie w danym czasie. Do rozruchu auta osobowego czy nawet niedużego dostawczego spokojnie starczą kable średnicy 6mm - linka. Długość taka żeby można było swobodnie je podłączyć, ja mam 5 metrów, a krokodylki jak kolega wyżej pisał, nawet w markecie dostaniesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania