Skocz do zawartości

Wymiana amortyzatora tył astra f kombi


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana amortyzatorów w astrze kombi jest prosta i każdy powinien sobie z tym poradzić.

Niezbędne jest posiadanie grzechotki z przedłużkami, ciężki dostęp do śrub górnej części amortyzatorów.

Czas wymiany 40min-2 godz w zależności dostępności narzędzi i nerwów :)

 

U mnie amorki były jeszcze od nowego nie ruszane, oryginał GM Sachs.

 

1. Podnosimy na lewarku jedną stronę.

2. Odkręcamy dolną śrubę amortyzatora (oryg. 17mm)

a68ada164201071.jpg

3. Okręcamy górną śrubę amortyzatora. Tu jest utrudniony dostęp i przydadzą się przedłużki do grzechotki. Prawą stronę odkręciłem bez problemów ale z lewej nie mogłem dobrać odpowiedniej długości. Udało się dopiero pistoletem pneumatycznym.

93072f164201102.jpg cfc4ad164201132.jpg

4. Wyciągamy amortyzator

5. Montujemy nowy i przykręcamy górną śrubę.

6. Ustawiamy dolną część amortyzatora w otwór z wcześniej założonymi gumą i podkładką.

7. Delikatnie opuszczamy auto. Amortyzator się częściowo ułoży.

8. Przykręcamy dolną śrubę z podkładką i gumą.

9. Robimy to samo z drugim amortyzatorem.

 

Stary amortyzator:

63a739164201201.jpg

Zamiennik Kayaba:

cf38ec164201041.jpg e56e0f164201166.jpg

 

Do okręcania dolnej śruby przyda się druga para rąk gdyż wraz ze śrubą będzie się obracać cały amortyzator, jeden przytrzyma, drugi kręci i powinno pójść.

Należy też pamiętać żeby za mocno nie dokręcać dolnych śrub, grozi no zniszczeniem lub szybkim zużyciem gum. Ja dokręciłem na tyle żeby cała nakrętka załapała na gwincie.

 

Dla forum.samnaprawiam.com

Dawid

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania