Skocz do zawartości

strzaly na lpg audi a4 rocznik 96


Gość jacek0303

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacek0303

witam...problem polega na tym ze samochod strzela na jezdzie na gazie pod maska,wydaje mi sie ze pod kopulka zaplonowa...pozniej gasnie i ciezko go odpalic....jaka moze byc przyczyna panowie i panie......pozdrawiam

 

 

Proszę zapoznać się z regulaminem i zamieszczać posty w odpowiednich działach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na benzynie jest ok i przewody zapłonowe i świece są sprawdzone i sprawne to instalacja LPG do regulacji lub naprawy.

 

pozniej gasnie i ciezko go odpalic

zalewa go może być parownik uszkodzony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek0303
Jeżeli na benzynie jest ok i przewody zapłonowe i świece są sprawdzone i sprawne to instalacja LPG do regulacji lub naprawy.

 

pozniej gasnie i ciezko go odpalic

zalewa go może być parownik uszkodzony

......ale co to powoduje.....na benzynie smiga normalnie tylko na gazie sie tak dzieje...szczeli zgasnie i ciezko odpalic....jeszcze obroty cos skacza...

 

[ Dodano: 2011-12-05, 21:46 ]

znaczy si mechanik mowil cos o wymianie kopulki zaplonowej wraz z palcem ale czy to moze miec wplyw tylko na jazde na gazie....przewody i swiece sa nowe...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś robiłem Audi 2,0 i strzelał na gazie miał przetartą wiązkę za silnikiem i masowało co chciało czujnik położenia przepustnicy i nastawnik przepustnicy po naprawie jak ręką odjął. Najlepiej podpiąć kompa czy ma jakieś błędy i sprawdzić co go boli.

A kopułkę wyczyść może też mieć na gazie słaby przepływ elektronów pomiędzy palcem a wypalonymi bolcami i będzie też strzelał. Bo iskra słaba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maliniak123

Podepnę się pod temat chodzi o audi 80 B4 2.0 90 km, kiedy wyjeździ się gaz do końca ( nie chce już jechać ) i dojedzie do stacji na benzynie a po zatankowaniu przełączy na gaz to nie chce zapalić i podczas jazdy przełanczając na gaz nie jedzie tylko buczy i spada z obrotów aż zgaśnie jak ostygnie zapala na gazie co to może być jakiś czujnik temperatury ? Parownik był nie dawno regenerowany... ;(

Morał: Jedzie na gazie do końca i po zatankowaniu już nie jedzie ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gaz potrzebuje rozprężenia i dojścia do kolektora ssącego wiem że w 80 wkładają parownik tu z przodu jak lewa podłużnica bo jest miejsce i od niego też jest 1metr długości do kolektora ssącego to nie o tak że juz chwilę musi potrwać aż dojdzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maliniak123

Audi jest brata a u mnie w kadecie jest tyle samo węża i nie ma takich problemów a poza tym wcześniej było robrze ;/ wiec to nie to. Jedziesz 80 km/h na benzynie i przełanczasz na gaz to powinien chyba dojść zanim auto spadnie z obrotów na kolejnych biegach w doł do zera i zgaśnie ?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja gazowa do przeglądu, silnik krokowy, parownik i filtr gazu. Sprawdź elektrozawory czy nie są zapieczone i czy nie puszczają gazu. Generalnie cała instalacja do przeglądu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Bohnooze

nie wiem moze gadam głupoty tak mi sie wydaje ze u mnie ze tego powodu miałem strzał

 

- sprawdź filtr powietrza jeżeli zatkany to łatwiej osiągać w dolocie mieszanke LPG/powietrze która zapali się od byle iskierki

- sprawdz szczelność kolektora dolotowego jeżeli np słychać podczas jazdy szumienie, obroty jałowe sa za wysokie, jest ich falowanie (czyli krokowiec nie moze dobrac wyregulowac jałowych obrotów) itp to może być nieszczelność, skutkuje ze mieszanka LPG/powietrze też będzie się łatwiej mogła zapalić od byle iskierki

- sprawdż w nocy czy nie skaczą jakieś iskry pod maska (świece kable WN czy nie są uszkodzone i nie widu wyładowań)

- no i może być nieprawidłowa mieszanka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania