Skocz do zawartości

Renault Megane 1.5dci ciężko odpala i dymi na biało


Gość lisek85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam Renault MeganeII1.5dci 2002r.i mam problem.Wyskakuje mi komunikat CHECK INJECTON oraz SERVIS. Miałem go u mechanika i po podpieciu do komputera pokazywał,ze 4wtryskiwacz.Odprowadziłem go do serwisu(BOSH) przeczyscili wszystkie i stwierdzili,ze sa dobre. Niestety komunikat wyskoczył.najlepsze jest to,ze komputer nie wykrywa zadnych bledów;/ aha i na zimnym odpala dopiero po 3 razie i dymi na biało.Prosze o pomoc.Pozdrawiam AHA swiece sa dobre.

Poczytałem troche i możę to być zawór ERG?Jak tak to gdzie on jest i czy moge go sam wymontować i przeczyścić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki sprawdze jutro stan,ale wydaje mi sie ze jest dobry. A z tym cięzkim odpalaniem i błedem coś pomożesz?No i co zrobić jeśli okaże sie,ze masz racje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść jeszcze zawór EGR

EGR to zawór który łączy kolektor wydechowy z ssącym, zawór wygląda tak http://allegro.pl/zawor-egr-renault-clio-ii-kangoo-megane-ii-1-5-dci-i1922538835.html

Odłączasz wtyczkę od EGR na wyłączonym zapłonie aby nie nałapać błędów i odkręcasz go jak silnik ostygnie aby się nie poparzyć i czyścisz spieczony nagar na grzybku pracującym który puszcza spaliny do dolotu.

Więc bierzemy pojemnik, do którego nalewamy benzynę ekstrakcyjną i wkładamy do niego zawór EGR. Czyścimy dokładnie zawór za pomocą pędzelka.

Skrabiemy w kolektorze gdzie był osadzony zawór sadzę i wyciągamy ja odkurzaczem aby nie leciała do środka. Wyczyszczony zawór EGR montujemy do auta i podłączamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania