Skocz do zawartości

nie odpalanie zimnego silnika


Gość troktor666

Rekomendowane odpowiedzi

POMOCY!!!

Citroen nie odpala po całej nocy przy zimnym silniku rano. Po 5 min mecxzenia silnika odpali i w ciągu dnia odpala bez zarzutu . Wymianilem filtr paliwa i zawór zwrotny cofania paliwa .

Nic to nie pomogło . Dlaczego nie odpala przy zimnym silniku ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!!

Citroen nie odpala po całej nocy przy zimnym silniku rano. Po 5 min mecxzenia silnika odpali i w ciągu dnia odpala bez zarzutu . Wymianilem filtr paliwa i zawór zwrotny cofania paliwa .

Nic to nie pomogło . Dlaczego nie odpala przy zimnym silniku ???

 

 

Witam miałem podobny problem w moim golfie , wymienilem filter, zawór zwrotny, świece żarowe i nic ,więc pojechalem do porządnego serwisu diesel-a nie do jakiegoś mechanika z laptopem . Tam od razu poddali moje autko diagnostyce która trwala chyba 1h nie jestem pewny ale dłógo i stwierdzono że padl mi czujnik w pompie paliwa który jest odpowiedzialny za dawke i temp. paliwa wraz z temp. silnika . Po przejechaniu 115km na walniętym czujniku diagnostyka wykazala że temp. silnika wynosi 6'C a paliwo -12'C więc caly czas była podwyrzszona dawka by rozgrzać motor. Więc polecam żeby udać się do porządnego serwisu i nie oszczedzać pieniedzy RAZ a PORZĄDNIE .Morze coś innego padło pisząc na forum nic sie nie dowiesz jak nie pujdziesz na diagnostyke , bo tak to jest szukanie igły w stogu siana . POZDRAWIAM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc polecam żeby udać się do porządnego serwisu i nie oszczedzać pieniedzy RAZ a PORZĄDNIE .Morze coś innego padło pisząc na forum nic sie nie dowiesz jak nie pujdziesz na diagnostyke

Kolego może nie wszyscy są tu geniuszami jak Ty, ale zauważ że jest to forum Sam Naprawiam i jeżeli ktoś chce sam coś naprawić to tu się radzi a ludzie dobrej woli pomagają choć wcale nie muszą. :-|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok . Rozumiem :-) Może czujnik elektrcznego regulowania kąta wtrysku padł w pompie , odpowiada on jako ssanie na zimnym silniku. wiem jedno takie czujniki sam własnorecznie nie sprawdzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Moja Astra nie odpapała w zimie na zimnym silniku. Po podłączeniu do komputera wyświtliło się że niedziała przepływomierz masowy więc go wymieniłem - słabej kondycji były tez swiece żarowe i też wyminiłem - teraz odpala ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania