Skocz do zawartości

regulacja instalacji LPG II-ej generacji


Gość edex

Rekomendowane odpowiedzi

Poruszam temat regulacji instalacji LPG II-ej generacji, jako że instalatorzy nagminnie wyrywają tłoczki z krokowców. Poza tym obcinają przewody ze sterownika minilambda. W efekcie krokowiwc i sterownik są jedynie atrapami a sam układ staje się I-szą generacją i wymaga częstej regulacji. Nie mówiąc już o zakłócaniach w pracy silnika na benzynie.

U mnie w citroenie zx 1,4 zastałem taki stan żeczy. Szperając po różnych forach motoryzacyjnych stwierdziłem że nie jest to przypadek, że jest to dość częsta przypadłość praktykowana przez wielu instalatorów.

Tylko dociekliwi użytkownicy doszukali się błędów w swoich instalacjach LPG.

Podejżewam że cała żesza kierowców jeździ z takimi instalacjami i nieświadomi psioczą na częste wizyty u gazowników.

Z zebranej wiedzy wynika: Instalacja II-ej generacj nie wymaga do jej regulacji komputera z programem, można też pominąć tester sondy lambda, choć przy jego pomocy jest to łatwiejsze. Dlatego chciałbym aby na łamach forum umieścić procedurę regulacji takiej właśnie instalacji dla tych którzy chcieliby w swoich samochodach przywrócić ich prawidłowość i optymalnie ją wyregulować. Może ktoś z forumowiczów ma odpowiednią wiedzę w tym temacie i zechce podzielić się swoimi doświadczeniami. Dobrze byłoby również opisać reduktor (parownik) LOVATO z uwzględnieniem wszystkich śrub regulacyjnych. Na różnych forach zdania na ten temat są podzielone więc nie wiem ja jest napewno.

Pozdrawiam edex

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania