Skocz do zawartości

SPACE STAR 1,9 DID 102KM czasem odpala, czasem nie!


Gość mistrzluk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mistrzluk

SPACE STAR 1,9 DID 102KM czasem odpala, czasem nie!

 

Witam, mam taki problem:

 

w zeszłą zimę samochód (Mitsubishi space star 2001 1,9DID 102KM) pewnego razu po przekręceniu kluczyka

nie chciał odpalić (rozrusznik kręcił, akumulator pełen, kontrolki pogaszone) tzn mogłem hehłać i godzine i nic,

dopiero za drugim przekręceniem kluczyka odpalił odrazu i to był jeden taki incydent przez całą zimę.

Później po paru miesiącach (jakoś marzec tego roku) ta usterka pojawiała się coraz częściej,

wszystko było ok puki samochód odpalał za drugim bądź trzecim razem.

Na dziś dzień samochód na 10 odpaleń odpala 3 i przypomnę że mogę hehłać w nieskończoność no więc jak nie jest

mu dane odpalić to nie odpali a jak ma odpalić to odpala odrazu.

 

Oddałem samochód na diagnozę, elektryk samochodowy po podłączaniu różnych dziwnych komputerów powiedział,

że nie ma żadnych błędów i wg niego od strony komputera jest ok, ale samochód już właściwie na 30 kręceń odpala 1.

 

Drugi mechanik powiedział że to typowy objaw zapowietrzania się (w dieaslu to ponoć typowe) no więc wymieniliśmy

cały układ paliwowy od baku aż po pompę wysokiego ciśnienia i nawet po drodze tuż za pompką odpowietrzajacą

daliśmy elektrozawór który miał chronić przed cofaniem się paliwa do baku (filtr paliwa był odrazu wymieniany).

 

Przyznam że przez tydzień samochód chodził prawie ok odpalał na co drugi raz.

 

Mechanicy zaczeli się konsultować i wpadli na pomysł że jednak może być walnięty regulator ciśnienia na listwie

(na pompie) niby często siada no więc miałem załatwić drugi - nie do dostania osobno - tylko z pompą! Kupiłem pompe z regulatorem,

przełożyłem regulator i... i to samo! Pompy nie odważyłem się już podmieniać bo wg mnie skoro samochód JUŻ odpali

to jeździ jak należy, ciągnie pięknie nie dławi się - wszystko z nim ok - prócz możliwości odpalania na raz - to znaczy,

że pompa jest ok, bo inaczej by samochód fiksował. Paliwo oczywiście tankowane na stacji - nie od szejka!

 

Skończyły się pomysły moim mechaniką a mi powoli kończą się pieniądze!

 

Jeśli ktoś miał podobny problem lub zna rozwiązanie tej zagadki proszę o informację,

bo zaczynam podwajać wartość mojego samochodu.

 

Podsumowując:

- samochód jak odpali działa piękne!

- odpala kiedy chce, na zimno na ciepło, zaraz po jeździe lub po tygodniu stania!

- komputer nic nie wykazał!

- układ paliwowy wymieniony wraz z regulatorem ciśnienia!

- czasem pomaga dodać gazu przy przekręceniu zapłonu i zapala - ale to tylko czasem no i musi zaskoczyć odrazu bo jak nie to lipa!

- brak dalszych pomysłów!

 

Z góry dzieki za jakie kolwiek info.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość automux

Proponuje sprawdzić czujnik temperatury płynu może się zawiesza i źle przekazuje do ECU sygnał przez co źle jest dobierana dawka rozruchu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mistrzluk

Muszę to skonsultować z moim mechanikiem, może coś w tym jest. Dziękuje za podpowiedź.

 

[ Dodano: 2011-08-17, 09:12 ]

Problem rozwiązany!

 

- Problemem był immobilajzer (nie wiem czy dobrze napisałem).

 

Komputer nie pokazywał błędu ponieważ kostka połączeniowa od immobilajzera była gdzieś na stykach lekko zabrudzona i komputer nie potrafił (czasami) odczytać kluczyka, po wyczyszczeniu - WSZYSTKO JEST OK!

 

Jednak diagnostów samochodowych trzeba pytać dwóch - nie jednego!

 

Temat zamknął się w cenie 80zł!

 

Dziękuję za wszelkie sugestie.

 

Zamykam temat.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania