Skocz do zawartości

Brak ogrzewania tylnej szyby oraz zły odbiór radia. VB


Gość Piotras666666

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotras666666

Witam!

 

Nigdzie nie znalazłem podobnego opisu więc wrzucam.

Może komuś się przyda.

 

Nie działało mi ogrzewanie tylnej szyby oraz miałem bardzo kiepski odbiór radia więc korzystając z ładnej pogody postanowiłem się tym zająć.

 

Vectra B sedan.

Moduł ogrzewania tylnej szyby, a zarazem wzmacniacz antenowy znajduje się pod tylną półką.

 

1. Na początek kluczem 21' odkręcamy pasy bezpieczeństwa (brak foto).

 

2. Następnie demontujemy plastikowe boczki trzymające się na czterech zatrzaskach.

 

45cb034d.jpg

 

d82a9f09.jpg

 

3. Po usunięciu boczków zdejmujemy tylną półkę. Półka trzyma się na pięciu zatrzaskach. Demontujemy ściskając od strony bagażnika wystające zatrzaski kombinerkami i wpychając je lekko do środka.

 

4297235e.jpg

 

1a331746.jpg

 

4. Po usunięciu półki widzimy wzmacniacz antenowy wraz z modułem do ogrzewania tylnej szyby.

 

90a779bb.jpg

 

Poszukiwanie problemu zacząłem standardowo od sprawdzenia bezpieczników. Następnie sprawdziłem czy do wzmacniacza dochodzi w ogóle prąd.

 

675e6fe2.jpg

 

Winnym braku ogrzewania tylnej szyby oraz braku dobrego odbioru radia był jak widać pośpiech poprzedniego właściciela i zagięta blaszka w gnieździe na wzmacniaczu.

 

ce10c346.jpg

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania