Skocz do zawartości

OPEL CALIBRA _ PROBLEM Z ODPALENIEM... POMOCY!!!


Gość krmp1985

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krmp1985

Witam! Mam Calibrę z 1991 r z silnikiem 2.0 benzyna bez gazu i mam taki problem... Mam coś takiego jak odcinka zapłonu no i wszystko działało super dopóki jak to baba czegoś nie zchrzaniłam... mianowicie źle włączyłam tą całą odcinkę i coś chyba spaliłam bo teraz moja Cali nie chce mi odpalić... Mam takie pytanie co tam może się dziać bo już brak mi pomysłów... Sprawdzałam wszystko co tylko przyszło mi do głowy... Na początku przy przekręceniu kluczyka zapalały się lampki a po włączeniu odcinki przygasały i samochód w ogóle nie kręcił,pompka paliwa się nie odzywała; coś tylko pykało i nic - rozrusznik nawet na sekunde się nie odezwał... doszłam do tego że spalił mi się przekaźnik pompy paliwa, więc go wymieniła... no i teraz pompka paliwa się odzywa, przekaźniki też (lampki już nie przygasają przy włączaniu odcinki) ale po przekręceniu kluczyka dalej się odzywa... Czy ktoś może wie co tam może być jeszcze nie tak? Bardzo proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Dodatkowe odciecie z reguły robi sie na pompe własnie, ewentualnie na cewke

 

Jesli rozrusznik nie startuje to pewnie cos z kostka stacyjki lub przewód ze startera sie zsunał.

 

Nie wiem na co jest to odciecie ale najpierw sprawdziłbym czy przedłacznik jest dobry (lub odrazu zewrzec przewody) i spróbowac zakrecic.

 

Jesli nadal sie nie odezwie to trzeba szukac przyczyny inaczej (czy podaje paliwo, czy jest zapłon)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania