Skocz do zawartości

Sposób na docieranie zaworów w głowicy


Gość elmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czeka mnie niedługo docieranie zaworów w głowicy.

Kiedyś robiłem to ręcznie za pomocą takiej korby zaciskanej na trzonku zaworu i kreciłem, oczywiście przy zastosowaniu odpowiedniej pasty. Jednak takie kręcenie 16 zaworów staje się dość długie i męczące.

Na allegro widzę, że są takie specjalne docieraczki do zaworów i ręczne i takie do wiertarki.

Jak np. cos takiego:

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=docieraczka

 

Koszt, hmm ponad 100zł za takie fiobzio to za dużo, można by zrobić sobie coś takiego w garażu, jednak zastanawiam się nad czymś innym, może lepszym.

 

Mam zieloną wiertarkę z regulacją obrotów i stojak do niej też zielony. Może by tak położyć i umocować do podstawy tego stojaka głowicę komorami spalania do góry, dorobić sobie pręcik z zakończoną gumą i go założyć w jarzmo wiertarki. Trzeba by jeszcze wyosiować docierany zawór z osią wiertarki, potem pasta wiertarka na małe obroty i jazda.

Co Wy na ten pomysł ?

Ktoś może coś takiego robił ?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Zawór podczas docierania powinien byc obracany prawo-lewo i co chwile przestawiany - stare maszynki tak dzialaly.

 

Jednakze mozesz uzyc wiertarki na wolnych obrotach.

O osiowosc nie musisz sie zabardzo martwic bo zawór obraca sie w prowadnicy i to ona zapewni osiowosc, a miedzy wiertarka a zaworem bedzie guma.

 

Warto tez sie zastanowic czy warto to robic samemu i poprawiac potem co chwile w razie nieszczelnosci. Za obróbke głowicy u mnie płaci sie 250-300zł (mowa o R4 16v). W tym masz planowanie, próbe szczelnosci, mycie, nowe uszczelniacze, docieranie zaworów - jednym słowem głowica gotowa do zamontowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem zastanowiłem się i takiego wyboru dokonałem już dawno. Dewiza jest prosta, z reszta chyba zgodna z myślą przewodnią tego forum.

Z kosztów jakie mnie czekają przy głowicy, a których nie przeskoczę to w zasadzie planowanie, które kosztuje w mojej okolicy ok. 60zł.

 

O informacja o docieraniu czyli szczegół o docieraniu był ważny. Dzięki.

 

Masz może jakieś zdjęcia lub informację nt tych starych docieraczek ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

jak bede w garazu to zrobie fotki i pokaze. Kształtem przypomina wiertarke reczna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem taką metodę jak Kolega Szymon zaproponował czyli kręcenie lewo-prawo kijkiem z dwoma przyssawkami jak w aukcji niżej:

http://moto.allegro.pl/przyrzad-do-docierania-zaworow-draper-10409-i1593292578.html

Kupiłem coś takiego w sklepie narzędziowym w moim mieście za 12zł. Działa super. 15min i dotarłem dwa zawory, potem sprawdzanie szczelności i jest OK ;-) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania