Skocz do zawartości

Poci się silnik 1.3 CDTI


Gość KubaK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie ;)

Oglądając silnik zobaczyłem, że jeden element lekko się poci ale że jestem laikiem to nie mam pojęcia co to jest za element i nie wiem jak to można naprawić (mam nadzieje ze nie będzie to droga naprawa)

Załączam zdjęcia tego pocenia się:

p1207636.jpgp1207635.jpgp1207634.jpgp1207633.jpgp1207637.jpg

 

Pojadę z tym też do mechanika ale najpierw chciałem Was zapytać o rtadę co z tym fantem zrobić póki jeszcze nie cieknie mocno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,jest to pompa paliwa wysokiego ciśnienia,myślę ,że któreś uszczelnienie już puszcza.

 

Dokładnie tak jak pisze kolega :) pompa paliwa wysokiego ciśnienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hundi1974

Wymiana uszczelek załatwi sprawę,komplet uszczelek powinien być dostępny w serwisie,czasem można trafić na allegro.Naprawa nie należy do trudnych,osoba mająca niewielkie doświadczenie powinna sobie z tym poradzić.Jeżeli jesteś kompletnym laikiem,to radzę udać się do warsztatu,myślę że ta naprawa do drogich nie należy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szneru, hundi1974, dzięki za odp ;)

Poszukam czy idzie coś takiego dostać i za ile. Na innych forach wyczytałem, ze taka regeneracja (uszczelnienie) to koszt nawet 500zł i pomaga na niezbyt długo :/ Chyba że jest to jedna bajka powtarzana przez kogoś komu raz zrobili fuszerkę za sporą kase...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szneru, hundi1974, dzięki za odp ;)

Poszukam czy idzie coś takiego dostać i za ile. Na innych forach wyczytałem, ze taka regeneracja (uszczelnienie) to koszt nawet 500zł i pomaga na niezbyt długo :/ Chyba że jest to jedna bajka powtarzana przez kogoś komu raz zrobili fuszerkę za sporą kase...

 

Jeśli to tylko uszczelka to wymień i będzie git :) ja u siebie wymienialem i zero wycieków :)

jeśli chodzi o regeneracje któregokolwiek urządzonka to wiadomo że regeneracja jest dobra na jakis czas.. :) niestety... ale myslę że u Ciebie będzie to tylko uszczelka :) miejmy taka nadzieję :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hundi1974

Jeśli tylko uszczelka ,to koszt powinien być nieduży i to powinno załatwić sprawę na dłużej.Ale jeśli pompa jest już mocno zużyta,to wydatek spory będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc... mój dobry znajomy mechanik i pracownik w InterCarsie poszukał i znalazł komplet uszczelniaczy (oringów), które łącznie nie kosztują więcej jak 30zł.

Gdzieś za miesiąc będzie pompa rozbierana i uszczelniana na nowo ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

KubaK, hundi1974, szneru, Witam chodzi mi dokladnie o ten sam wyciek paliwa spod pompy wysokiego cisnienia co pokazane jest na zdjeciu.Moje pytanie brzmi jak zdemontowac te pompe, czy nie zapowietrzy mi sie uklad.dzieki i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania