Skocz do zawartości

vectra b


Gość Selene80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Serdecznie prosze o pomoc w rozwiazaniu mego problemu a mianowicie posiadam viki 2.2DTi 2000r przebieg 200tys.Moj problem polega na tym iż pewnego razu jadac pojawila mi sie na tab kontrolka z ladowania akumulatora ale zajechalem do domu.Pozniej jeszcze raz odpalilem i juz nie dalo sie go uruchomic.dodam ze okazalo sie ze pasek napedzajacy altelnator spadl, chyba wina lana z kola pasowego-kolo pasowe ipasek wymieniony.Auto w dalszym ciagu nie pali i po tescie diagnostycznym okazalo sie ze padl sterownik pompy.powymianie pojezdzil 1 dzien i znow nie odpala, z powrotem do mechanika mowil ze zapowietrzony samochod po 2 dniach znow nie pali.Dodam ze alternator sprawdzony i jest ok.Moze wie ktos moze co jest przyczyna lub jak samemu mozna odpowietrzyc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem co by tam sie mialo zapowietrzyc? mozesz sprobowac napompowac paliwa pompka przy filtrze paliwa o ile taka masz. Jezeli nie to odkrec ten filtr i zalej do pelna ropa, dokrec i sprobuj odpalic a najlepiej kup nowy filtr (10-20zl, bierz najtanszy bo to nie robi). u mnie np zapchal sie ten filtr chociaz wymienialem go 2 miesiace temu i teraz wszystko chodzi jak ta lala :) teraz po odwilzy skrapla sie woda i nie przechodzi przez filtr ttyle paliwa co trzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hadzii123

Kiedy wymieniałeś przewody zwrotne/przelewowe. Cy podczas wymiany sterownika miałeś demontowaną pompę czy sam sterownik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wymianie z tego co wiem to byl wymieniany sam sterownik bez wyciagania i demontazu pompy natomiast przewody przelewowe byly chyba nie wymieniane zreszta autko mam od sierpnia dopiero a nie wiem jak ostatni wlasciciel bo auto z niemiec sciagnołem.Mechanik jak bylem to powiedzial ze to moze byc szczelnosc pompy ale czy tak faktycznie co pojade to mowi cos innego niestety wszystko kosztuje i moze to to tamto i tak wkolko a z autkiem czeski film zatem sprawdze te przewody moze cos pomoze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania