Skocz do zawartości

NUMERY SKRZYNI BIEGÓW !!! POMOCY !!!


Gość szarikotf_91

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szarikotf_91

Witam serdecznie wszystkich użytkowników !

 

Mam malutki a zarazem bardzo wielki problem, a mianowicie, mam uszkodzoną skrzynie biegów ( WSTECZNY WYSKAKUJE) i chce tą skrzynie zmienić. Żeby kupić nową skrzynie muszę posiadać numery starej o ile mi wiadomo, ale niestety na mojej skrzyni nie ma wybitych numerów. jest tylko numer obudowy, nic po za tym. Wiem ze podobno po numerze VIN można sprawdzić jaki rodzaj skrzyni bedzie pasował... Czy ktoś mógłby sprawdzic po moim numerze VIN jakie skrzynie pasuja ? o jakich numerach ? Byłbym bardzo wdzięczny !!!

 

JEST TO SKRZYNIA NA CIĘGŁA

 

 

NUMER VIN: "WVWZZZ6NZVY036318".

POLO 6N rok produkcji "1996"

POJEMNOŚĆ 1600 CM

(numer obudowy który znalazłem na starej skrzyni) : "SET 085.301.107".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Nie musisz znac numeru skrzyni. Wystarczy ze nowa skrzynia bedzie z Polo i bedzie pochodziła od silnika 1.6.

 

Skrzynie od innych modeli w których wystepował ten silnik prawdopodobnie tez beda pasowac, czyli golf/passat/vento.

 

Skad wiesz ze wyskakujacy bieg to wina skrzyni? Moze wystarczy regulacja mechanizmu wybierania biegów.

 

JEST TO SKRZYNIA NA CIĘGŁA

 

Po pierwsze nie krzyczymy, po drugie to ''cięgna"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szarikotf_91

hmm w jednym ze sklepów gdzie sprzedaja skrzynie powiedzieli mi ze do mojego auta o tej pojemności jest 6 rodzajów skrzyni biegów... i to mnie najbardziej zastanawia...

czy bede mial 100% pewnosc ze bedzie akurat pasowac.

 

a ze to wina skrzyni to jest pewne gdyz jeden mechanik odkrecił pokrywe od skrzyni i w oleju było pełno wiórów... a teraz na dodatek jescze bieg nr. 5 wyskakuje....;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Podaj oznaczenie silnika to bedzie wiadomo jakie skrzynie pasuja.

 

Zarówno oznaczenie silnika jak i oznaczenie skrzyni jest w formie literowo-cyfrowego kodu, zazwyczaj trzyznakowego

 

Oznaczenie skrzyni biegów mozna odczytac z samej skrzyni (całkiem mozliwe ze to "SET" to kod skrzyni) lub z naklejki w bagazniku czy ksiazki serwisowej (getriebe...)

 

Jest wiecej niz 6 rodzajów skrzyn, ale wszystkie powinny pasowac (róznia sie przełozeniami)

 

Dla przykładu, silnik 1.6 AEE 75KM w polo z 96r powinien miec skrzynie DCC lub DKE.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szarikotf_91

masz racje SZYMONIE :) znalazłem to onzaczenie na wlepie w bagazniku

i jest DCC i teraz na podstawie tego moge bez problemu kupic skrzynie?

ja mam motor 1,6 101 konny. to te 2 skrzynie beda pasowac? DKE i DCC ? czy jak to jest? czy musze jescze cos miec ? a to SET to jest oznaczenie obudowy od skrzyni.

 

a oznaczenie silnika w moim aucie to AEE.

 

głowne pytanie czy teraz z tym oznaczeniem skrzyni DCC jak pojade na giełde przykladowo to bede mógł juz kupic skrzynie która bedzie pasowała do tego motoru ( 1,6 101km). Da mi to 100% pewnosc jesli chodzi o to przelozenie na biegach itd?

 

Prosze o odp na moje pytanie i wielkie dzięki Szymonie za naprowadzenie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Skoro masz DCC to szukaj i pytaj o skrzynie DCC. Kazda skrzynia o tym kodzie jest taka jak twoja.

 

Jak wczesniej napisałem w tym silniku i w tych rocznikach były montowane dwie skrzynie DCC i DKE, obie beda pasowały. Róznice tylko w przełozeniach (pewnie jedna ciut krótsza, druga dłuzsza).

 

EDIT

 

Jeszcze jedno... Silnik AEE ma 75KM, a nie 101 jak piszesz. Chyba ze jakis tuning...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szarikotf_91
Skoro masz DCC to szukaj i pytaj o skrzynie DCC. Kazda skrzynia o tym kodzie jest taka jak twoja.

 

Jak wczesniej napisałem w tym silniku i w tych rocznikach były montowane dwie skrzynie DCC i DKE, obie beda pasowały. Róznice tylko w przełozeniach (pewnie jedna ciut krótsza, druga dłuzsza).

 

EDIT

 

Jeszcze jedno... Silnik AEE ma 75KM, a nie 101 jak piszesz. Chyba ze jakis tuning...

 

 

 

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Polo tutaj masz potwierdzenie ze sa silniki 1,6 o mocy 100 KM seryjnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam zagląda tu ktoś. Potrzebuję numer skrzyni biegów po nr vin WDB2110161A267128. Jak mógł by ktoś pomóc to był bym wdzięczny.

 

[ Dodano: 2016-10-04, 19:07 ]

?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parameter Value

Ident. number (FIN) WDB2110161A267128

VIN WDB2110161A267128

Baumuster 211016

Sales name E 270 CDI

Order number 0 3 226 00157 (Destination: Branch Munich)

Delivery date 01 04 2003

PAINT1 744U BRILLIANT SILVER METALLIC

Interior color 331A FABRIC - BLACK/ANTHRACITE

Engine 647961 30 053353

Gearbox 716649 01 710217

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania