Skocz do zawartości

Opel corsa świece żarowe


Gość bolek78

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem z moją corsą b 15td. Od pewnego czasu bardzo szybko przepalają mi się świece mechanik stwierdził że to może być wina (nie pamiętam dokładnie)jakiegoś przekaznika czy czegoś takiego może ktoś się orientuje czy to może być to i gdzie się to znajduje w corsie . Dzięki za każdą podpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź a orientujesz się może który przekaźnik konkretnie trzeba wymienić i jak drogie to cudo może być. jeszcze jedno podpowiesz mi jak można sprawdzić swiece która jest dobra a która nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Jak na rysunku, powinny byc dwa na słupku przy nogach pasazera, ten od swiec to nr 1 (blizej przodu auta).

 

Ten przekaznik jest dosc nietypowy (tego od isuzu nie widziałem) i nowy moze troche kosztowac. Poszukaj oryginalnego uzywanego to wyjdzie Cie pewnie z 20zł

 

Swiece mozesz sprawdzic miernikiem (mierzac rezystancje) po wczesniejszym odkreceniu przewodów od swiec. Dobra swieca bedzie miała jakis opór, uszkodzona bedzie miała "0" (brak przejscia).

Mozna tez kazda swiece wykrecic i podłaczyc do akumulatora i sprawdzic jak szybko sie nagrzewa, tutaj UWAGA

 

NIE CHWYTAJ ZA KONCÓWKE BO SIE POPARZYSZ

 

Najlepiej do tego uzyc kabli rozruchowych i trzymac za "zabke" biegunowosc podczas sprawdzania jest nieistotna.

 

Jako ze w isuzu dostep do swiec jest utrudniony to lepiej wybrac pierwsza metodę.

 

 

 

Jesli chcesz sprawdzic sam przekaznik i moduł grzania (isuzu to ma) to wystarczy wpiac sie zarówka lub voltomierzem (jednym przewodem do swiec, drugim do masy) i właczyc zapłon. Prawidłowo działajacy przekaznik podaje napiecie przez kilkanascie sekund (lampka swieci, voltomierz 12V), w zaleznosci od temperatury, po czym odłacza zasilanie (lampka gasnie, voltomierz "0")

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

 

Ja mam ten sam problem z moja corsa. Świece przepalają się po ok 5-6 miesięcy i wymiana na nowe. Wymieniam teraz świece i przekaźnik bo miałem ostatnio awarie alternatora (przepaliło się uzwojenie). Podczas jazdy samochodem z niesprawnym alternatorem przekaźnik na słupku cały czas brzęczał więc podejrzewam że szlak go trafił.

 

Nie kupuj używanego przekaźnika bo nie będziesz miał gwarancji że jest dobry, a jeśli tak to nie wiadomo ile pociągnie.

Ja dzisiaj kupiłem nowy przekaźnik świec żarowych w sklepie opel-shop i zapłaciłem 36.90 pln.

Więc sam widzisz że się nie opłaca marnować czasu i szukać na szrotach używanego za 20-30 pln.

 

Przekaźniki znajdują sie na prawym przednim słupku pod schowkiem.

Są tam dwa identyczne (z wyglądu) przekaźniki jeden to przekaźnik świec żarowych a drugi to miedzy innymi przekaźnik od kontrolki (spirali) świec na liczniku.

Prawdo podobnie na tym przekaźniku jest też kontrolka ładowania ale nie jestem pewien na 100%

 

Jeśli ktoś przerabiał ten sam problem proszę o podanie rozwiązania usterki.

Ja jak wymienię świece i przekaźnik dam znać czy problem został rozwiązany

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania