Skocz do zawartości

Dziwne, głośne stukanie nie mam pojęcia co to Rover 1,8


Gość myszaradom

Rekomendowane odpowiedzi

Gość myszaradom

Brak mi sił do tego auta:(

 

Dzisiaj odpalam auto bez problemu wolne obroty są ok, lecz dodaje gazu i głośne stukanie które rośnie w raz z obrotami.... Nie wiem od czego to może być

 

W silniku nagle z niewiadomych przyczyn brakło w ciągu 2 miesiące prawie litro oleju, lecz świece mają idealny kolor, auto nie dymi a brak jakiego kol wiek wycieku.

 

Sprawdziłem uszczelkę na kolektorze wydechowym bo, dźwięk wydaje mi się że jest tu gdzieś z prawej strony silnika lecz gdzieś w jego środku.

 

Myślałem że to wałek od skrzyni w kole zamachowym bo nie mam tego wałka podpartego lecz niestety narobiłem sobie roboty bo tam nic nie widać;/ (przy okazji jakie wymiary powinno mieć to łożysko)

 

Boje się że to może być coś poważnego tylko co...

 

Zajrzałem do wałków i wszystko jest ok (tzn szklanki nie są popenkane pracują poprawnie oraz brak luzów na wałkach ) następnie sprawdziłem rozrząd i przeskoczył o ząbek, ustawiłem poprawnie i dalej to samo;/

 

Tutaj link do dźwięku

 

http://wyslijto.pl/plik/5wdtrbk52g

Silnik rover 1,8

 

Brak mi sił więc chyba odstawie gdzieś auto do warsztatu ale nie wiem gdzie w Radomiu jest coś dobrego.

Proszę o poradę bo jak już nie dam rady tego zrobić to sprzedam to auto (z wielkim bólem serca) bo już brak mi sił...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

W polonezie seryjnie był montowany tylko 1.4 16v z ROVERa, robiłes jakis swap?

 

Co do problemu to zacznij od pomiaru kompresji bo 1 zabek w 16v moze juz wystarczyc do kolizji. Takze pewnie głowica. Mozna jako stetoskop uzyc kawałka jakiegos róznego kija i przyłozyc jedna strona do silnika (blok, głowica, rozrzad) a koncówka do ucha i nasłuchiwac gdzie to stuka.

 

Jesli chodzi o olej to musi gdzies uciekac skoro go nie spala. Płyn w zbiorniczku czysty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość myszaradom

Płyn jest ok, byłem u mechaniora stwierdził, zawory więc czeka mnie remont;/

 

Tak był robiony swap silnik 1,4 i 1,8 są takie same różnią się tylko pojemnością i skokiem tłoka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania