Skocz do zawartości

[car audio] Nieoryginalne radio w Oplu + wyświetlacz


Gość rafaln1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na forach pada często pytanie o to co zrobić aby po zamontowaniu nieoryginalnego radia w Oplu nie gasła data na wyświetlaczu oraz aby po wyłączeniu zapłonu radio nie gubiło ustawień.

Jako, że sprzedałem swoją Corsę a radio pozostało postanowiłem zrobić fotkę kabelkologii, czyli co zrobić aby nie mieć powyższych problemów.

Otóż aby radio nie gubiło ustawień należy kabel żółty połączyć z czerwonym, natomiast aby włączenie radia nie powodowało gaśnięcia daty na wyświetlaczu należy przeciąć kabel niebieski.

Gdyby ktoś chciał aby radio grało tylko na włączonym zapłonie to czerwony kabel z radia trzeba połączyć z żółtym kablem z kostki (tym z wtyczką osłoniętą przeźroczystą rurką).

Plusem takiego rozwiązania jest to, że nie ma ryzyka rozładowania aku przez włączone radio np: na noc.

Zmian dokonałem na radiu Sony CDX-GT20.

Zmiany dotyczą modeli z wyświetlaczem typu TID, właściwego działania na innych wyświetlaczach nie gwarantuję.

Zmiany widoczne na załączonej fotce:

s5000001.jpg

 

 

 

//inne radia zachowują się tak jak Sony, inne wyświetlacze również tak jak TID// ArKos

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania