Skocz do zawartości

Obroty i drganie na jalowym


Gość tomahawk5000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem opisywalem juz na moim forum acorda, moze wy cos podpowiecie

 

generalnie bylo tak

chcialem wyregulowac zawory wyczyscic przepustnice i EGR

 

zaczalem od zaworow i EGR, cos sie popsulo i silnik zaczal zle chodzic zglupialem calkowicie, pojechalem do mechanika on odrazu zauwazyl ze uszkodzily sie przewody WN (nie wiem jak to zrobilem ale zrobilem) no nic powiedzialem mu zeby wyczyscil przepustnice bo ja juz sie nie dotykam no i sprawdzil zawory na wszelki wypadek raz jeszcze. W miedzy czasie kipilem oryginalne przewody i swiece NGK (drooogie) samochod wydawal sie chodzic swietnie ale pomyslalem ze jeszcze kompa zresetuje a co tam :-) i sie zaczelo tzn (to bylo jakos ogolnie w lipcu) samochod za bardzo spadal z obrotow na klimie to juz wogole masakra. zawsze mialem wrecz idealnie ze obroty szybko spadaly do 1k i powoli wyrownywaly do 750 a teraz jest jak jest czyli spadaja ponizej i wyrownuja do 750. jak sie rozgrzeje dobrze to jest jakby lepiej ale to juz musi przejechac z 10km no chyba ze jade na klimie wtedy jest ciagle zle. teraz mamy zime wiec problemu tak nie odczowam z wyjatkiem drobnego drgania na jalowym

 

nie wiem co jest jestem juz zielony rece opadaja

samochod niby chodzi nie gasnie ma dynamike ok ale wczesniej mialem idealnie a teraz juz tak nie jest a chcialem mu tylko pomoc

 

moje sugestie sa takie

oddac ponownie do dobrego mechanika kazac wyczyscic ponownie przepustnice, zatkac EGR, wyczyscic krokowy a samemu modlic sie ze to cos da :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej samo czyszczenie zaworu EGR to połowa sukcesu nie podałeś czy mechanik wyczyscił ci cały dolot moze jest problem że dolot sie zatkał lub ma teraz az tak mały przepust że nie działa poprawnie warto podpiąć pod kompa moim zdaniem powinny być jakieś błędy nawet błędy sporadyczne mogą robić takie jaja może być to kwestia czujnika pomiaru masy powietrza itd itd poszukaj dobrego mechanika jednym słowem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calego dolotu napewo nie czszczono (cenna wskazowka), moze jeszcze krokowca przeczyscic?

fajnie ze wreszcie ktos odpowiedzial

podpiecie pod kompa uwazam za zbedne bo powienien sie zapalic check a takowy milczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość tomahawk5000

czesc

z tematem sie nie uporalem poniewaz zostawilem go na dalszy plan

w tym momencie nie mam kasy na to zeby dawac go do kogos kto mi wszystko wyczysci itp

zrobie to ale jeszcze nie teraz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz kupic srodek do wstępnego czyszczenia egr i dolotu stosowałem jest ok http://allegro.pl/intake-pro-xenum-czyszczenie-ukladu-dolotowego-i1299715316.html

 

potrzebujesz tylko 2 osobe aby utrzymywała Ci obroty silnika dawkowanie jest opisane :> jak byś miał pytania to dawaj na priv

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania