Skocz do zawartości

Alternator kadett


Gość Boskiwjk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem nie dalej jak tydzień temu robili mi coś przy alternatorze, w warsztacie najprawdopodobniej nie dokręcili śruby mocującej i w trasie zgubiłem pasek... jako , że byłem 200km od domu nie patrzą na nic oddałem do pobliskiego warsztatu , aby to zrobili.. męczyli się 2 godziny, założyli pasek, pogrzebali coś w kablach i wszystko chodziło. Przejechałem 500km bez problemu i po tym dystansie ładowanie na digim coś zaczęło wariować.. miga czerwona kontrolka, przy zwiększaniu obrotów wskaźnik ładowania wzrasta do full.. wszystko przy np. włączeniu kierunków miga, światła, coś na checku, wgl wszystko jak w choince :-/ i jak auto postoi przez noc to rano przy przekręceniu kluczyka nawet licznik się nie zaświeci..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak w mojej Bertonce. Tyle że u mnie padł regulator napięcia. A kolega ma zegary digital - dobrze zrozumiałem?? Kto wie, może jeszcze jakieś zwarcie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość maliniak123

Podepnę się ( jako że sprawa dotyczy również kadetta ) i mam nadzieje że autor nie będzie maiła nic na przeciw :/

 

Panowie mam taki problem że padł chyba regulator napięcia i przeładowuje... Podczas jazdy jest ok i nagle ładowanie leci na max i miga na czerwono obwódka symbolu ładowania ( na digitalu), zapala się czek engine włączam ogrzewanie tylnej szyby i nadmuch na 3 bieg i co się jeszcze da i ładowanie jest na poziomie 15 na digitalu i nie miga obwódka ale czek się swieci chyba że spadnie z obrotów na jałowym to spada jeszcze ładowanie i czek przestaje się świecić, po dłuższej jeździe troszkę czuć nadpaloną izolacją. Niestety muszę tak pojeździć ze 2/3 dni :( coś się może zjarać ?? ( głównie chodzi mi o przewody altka i regulator napięcia mam głęboko... )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem że padł chyba regulator napięcia i przeładowuje... Podczas jazdy jest ok i nagle ładowanie leci na max i miga na czerwono obwódka symbolu ładowania ( na digitalu), zapala się czek engine włączam ogrzewanie tylnej szyby i nadmuch na 3 bieg i co się jeszcze da i ładowanie jest na poziomie 15

Jest to przeładowanie akumulatora, charakteryzuje się podwyższeniem SEM (napięcia spoczynkowego) mierzonym po 24 godzinach "spoczynku" tego urządzenia. Skutkiem przeładowania jest spłynięcie mas czynnych.

Tak więc jak masz akumulator chęć wymienić możesz jeździć kilka dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maliniak123

Wiem że leiej nie jeździć :( ale muszę jutro rano do pracy pojechać ( 30km) w prac mam nadzieje że uda mi się zreanimować mój stary Bosch i podmienić, aktualnie mam Delco.

Mierzyłem z kumplem miernikiem i wyszło 18.1 jak świeciła kontrolka nie mierzyłem z włączonymi urzadzeniami zjadającymi prąd :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem z kumplem miernikiem i wyszło 18.1

tragedia prawie autobus 24V byś ruszył, twoja wola pojedziesz to pojedziesz jak już się wybierzesz jechać to wszystkie odbiorniki trzeba włączyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maliniak123

Temat już załatwiony, zreanimowany Bosch do którego musiałem dokupić wirnik ;/ i wymieniłem łożyska i regulator ze szczotkami. A z tym starym sprawa wyglądała tak że: jadąc wczoraj do pracy działał prawie całą drogę ok ostatnie 400 metrów przeładowywał, wracałem do dziewczyny ok 6km i prawie cały czas. A jadąc dzisiaj do pracy od dziewczyny już wogóle nie ładował bynajmniej na wskaźniku było na 12v i jeździłem bez żadnych odbiorników prądu nawet światła wyłączyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania