Skocz do zawartości

Poprawa hamulców. (nexia 8v, tarcza 236mm)


Gość dawid8210

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, kto jeździł takowym autem wie z jakimi "hamulcami" miałem do czynienia.

Zamiana na zaciski ate z jednoczesną zmianą na większe tarcze załatwia problem raz, a dobrze.

Postanowiłem jeszcze pokombinować trochę i założyć pełne tarcze z astry II z szerszymi klockami od cali turbasa. Pomysł zaczerpnięty z pewnego forum.

Przy demontażu starych hamulców, jedyny problem miałem z odkręceniem tych małych śrub fi6 trzymających tarcze. trzeba było rozwiercic im łby, o dziwo potem po złapaniu kombinerkami pozostałości, już po zdjęciu tarczy, odkręcily się bez problemu.

Odkręcamy zaciski: Od wewnątrz mamy dwie śruby na imbus 10mm. odkręcamy za pomocą małej przedłużki i po sprawie. Śruby są przeważnie smarowane środkiem zabezpieczającym przez odkręceniem, więc trzeba użyć sporo siły by je odkręcić.Po odkręceniu przewodów od zacisku, końcówki przewodów zawinałem we foliówkę , dzięki temu płynu ubyło mi mniej niż mało Po tych zabiegach mamy gołą piastę, wystarczy ją przeczyścić i możemy zakładać tarcze

c59674f46ccd71c8m.jpg

Tarcze od astry II jak widać bez ożebrowana od zewnątrz dzięki temu mamy większą powierzchie roboczą tarczy. Wchodzą bez najmniejszego problemu

c63693abf56055c9m.jpg

Teraz pora na wpasowanie klocków w zacisk. Zewnętrzne wchodzą P&P, z wewnętrznymi jest mały problem, trzeba je zeszlifować na tyle by weszły w zacisk i nie tarły o niego

49d89602469dc415m.jpg

Róznica między zaciskami

db2a955d20cec5dcm.jpg

Gdy juz mieszczą się klocki składamy wszystko do kupy. Wygląda to tak:

9b00636eee560bfem.jpg

Wkręcamy przewody nie zapominając o miedzianych podkładkach i odpowietrzamy wszystko. Hamulce mamy złozone. Przez pierwsze 400km hamowałem delikatnie by wszystko dotrzeć. I to wsio

Na takim zestawie jeżdzę już dobrze ponad rok i wszystko gra (jeżeli ktoś miałby wątpliwości co do rzeźby przy klockach).

dodatkowy plus takiej przeróbki jest taki że wszyscy zapinają teraz pasy :)))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania