Skocz do zawartości

VW SDI A TDI


Gość maniek02

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maniek02

Witam, lestem alikiem w prawach Diesli... wiec pytanie kieruje Tutaj :)

 

Który silnik SDi czy TDi jest lepszy???? tzn elastyka podczas ajzdy... chodzi mi o generalnie trasy, oraz także koszta czesci, awaryjność no i co najwazniejsze czym one sie rożnia....

 

Chodzi mi o golfa IV z tymi typami silników ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25

W TDi nie jestem wielkim znawcą, ale z tego co wiem to TDi mają turbinę a SDi nie mają, czyli na pewno mają mniejszą moc silnika co z kolei przekłada się na większą ekonomię. Więcej grzechów nie pamiętam :)

 

mała obrazkowa podpowiedź - spójrz na moc silnika SDi a TDi:

 

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=182296&start=0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Dokładnie to jest główna róznica, TDI (Turbocharged Direct Injection) ma turbine, a SDI (nie pamietam) nie ma. Osprzet oczywiscie tez sie rózni, oba sa sterowane elektronicznie, SDI napewno trwalsze, TDI mocniejsze.

 

Jesli chcesz trasy to bierz TDI, jesli głównie miasto to SDI

 

SDI miały 68KM chyba, TDI 90, 100, 105, 110, 115, 130 i 150. Rózniły sie turbina, jedne miały turbosprezarki z wastegate (klapka upuszczajaca spaliny) lub VNT lub VTG (turbosprezarki ze zmienna geometria łopatek turbiny - te zecydowanie drozsze). DO tego inny program, Intercooler. Najmocniejsza wersja ARL (150km 320Nm) miała dodatkowo wzmocnione korbowody i tłoki. Starsze miały tradycyjne pompy rotacyjne (oczywiscie rozdzielaczówki boscha) nowsze maja pompowtryski.

 

Z czesciami nie bedzie problemu bo tego jezdzi mnóstwo we wszystkim (audi, skoda, seat, vw)

 

Jesli uda CI sie kupic zdrowe TDI to bedziesz napewno zadowolony, zajechane pusci Cie z torbami :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania