Skocz do zawartości

[tuning] Zmiana wyglądu LCD Seat Ibiza/Cordoba 99-02


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zmienić wygląd wyświetlacza w swojej ibi. Zrobiłem tak zwany negatyw z wyświetlacza, odkleiłem tzw. polaryzator i obróciłem go w drugą stronę. Jak dla mnie efekt jest super! Co wy na to?

 

 

 

Wyświetlacz w dzień:

01_21.JPG

02_20.JPG

 

 

Wyświetlacz w nocy:

03_15.JPG

04_16.JPG

 

 

A więc opis, jak to zrobiłem:

 

1. Zdejmujemy panel z wyświetlaczem, przykręcony on jest dwoma śrubkami, poza śrubkami trzyma się on na czterech zatrzaskach, odkręcamy je i pociągamy delikatnie panel od dołu. Ściągamy go.

05_13.JPG

 

 

2. Odkręcamy 16 śrubek trzymających plastik zabezpieczający wyświetlacz, zdejmujemy go. Już mamy odkręcone płytki od sterowania radia oraz płytkę z wyświetlaczem.

06_12.JPG

07_13.JPG

 

 

3. Obracamy te dwie płytki na drugą strojne, odpinamy przewody od sterowania nawiewami.

08_11.JPG

 

 

4. Teraz odpinamy ten krótki przewód łączący płytkę z wyświetlaczem od tej drugiej z przyciskami od radia. Nie ma tam wtyczki jak poprzednio, trzeba zdjąć ten mały czerwony plastiki i wyciągnąć delikatnie przewody z pinów.

09_8.JPG

 

 

5. Trzeba zdjąć tą metalową ramkę, która jest wokół wyświetlacza, w tym celu odlutowujemy ramkę w czterech miejscach i zdejmujemy ją. Mamy już wyświetlacz przygotowany do zerwania folii (polaryzatora).

10_9.JPG

11_9.JPG

 

 

6. A więc zabieramy się za zdjęcie folii. W tym celu najlepiej użyć nożyka to tapet. Delikatnie w jednym z rogów wkładamy nożyk między folie a wyświetlacz, podważmy ją dość sporo, następnie chwytamy palcami i delikatnie odrywamy folie. Należy pamiętać żeby zrywać ją tak, aby jej nie zagiąć a co gorsza, żeby jej nie przerwać!!!

12_9.JPG

13_10.JPG

 

 

7. Jak już mamy zdjętą folie myjemy wyświetlacz i folie z kleju, ja to robiłem letnią wodą z płynem do mycia naczyń (ludwik). Nie używałem żadnych rozpuszczalników, bo bałem się, że mogą zniszczyć folie lub wyświetlacz. Proszę pamiętać żeby przy myciu nie porysować folii ani wyświetlacza!!!

14_9.JPG

 

 

8. Mam już gotową folie do obrócenia, można sobie zobaczyć, że w zależności, którą strona folie położymy na wyświetlaczu to robi się on czarny lub biały jak oryginalny. Więc obracamy ją, aby był czarny i przyklejamy na brzegach delikatnie taśmą klejącą tak aby taśma nie wystawała potem z pod tej metalowej ramki. Już mamy zrobiony, tzw. negatyw.

15_8.JPG

 

 

9. Teraz składamy wszystko w odwrotnej kolejności do rozkładania:

 

* nakładamy i lutujemy metalowa ramkę

* wkładamy przewody na piny i zakładamy ten czerwony plastik

* wpinamy przewody od sterowania nawiewem

* wkładamy wszystko na swoje miejsce

* skręcamy 16 śrubek

* zakładamy do auta

* cieszymy się z nowego wyglądu wyświetlacza w swojej Ibizie

 

 

 

Tak możemy również przerobić wyświetlacz na desce, ten od przejechanych kilometrów.

 

 

 

Autor: GoMeZ

 

Źródło: http://klubseata.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania