Skocz do zawartości

Pomiar napięcia przepływki


Gość Michał94

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymon 1587cm3

Źle ty to mierzysz. Jesli robisz pomiar jak napisałes na 3000obr/min to wkrecasz silnik na te obroty i trzymasz, wtedy sterownik powinien dostosowac mieszanke....

 

Normalne jest ze przy gazowaniu bedzie non stop kolo 0 lub pod max. W koncu otwierajac przepustnice przez moment zubażasz mieszanke, zamykajac przepustnice z wysokich obrotów wzbogacasz.

 

Na tym filmiku nawet nie widac czy na jałowych faluje. No i silnik chodzil na gazie czy benzynie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał94

Test wykonywany był na benzynie, na jałowych oscyluje tak ja mówiliście, dla pewności nagram jutro film dla was jak wszystko działa i położę miernik obok obrotomierza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał94

Witam zrobiłem dwa filmy, ale dziś mi przy dodawaniu gazu trochę wariował nie wiem dlaczego, nie sugerujcie się dźwiękiem, bo się nie synchronizuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie pierwszym od 30 sek. a na filmie 2 od 18 sek. coś się dzieje z sondą nie tak, za wysoko idzie na 2000 obr/min nie wiem jaki masz tam zakres na multimetrze bo rwie odczyt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał94

No to ja Ci powiem, wywala po za 0,9

 

[ Dodano: 2013-07-16, 22:35 ]

Czyli co mam zrobić, na komputer z nim pojechać? Przepływka ma chyba za małe napięcie na 3 tys tak? Powinno być koło 4 a u mnie jest 2,3, ile orientacyjnie wydam za przepływkę i lambdę ?

 

[ Dodano: 2013-07-16, 22:39 ]

Co do filmów to wczoraj robiąc pomiary dodając gazu napięcie maks wskoczyło na 0,95, lecz martwi mnie to że nie oscyluje, jak dodaje gazu płynnie to napięcie najpierw spada, a potem płynnie rośnie i oscyluje w okół jakiegoś napięcia. Np wciskam pedał, na multimetrze widzę 0,02 po czym wskakuje na 0,85 i się waha od 0.9 do 0,8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sonda nie oscyluje a trzyma się w górnym zakresie to jest za bogata mieszanka a to może być spowodowane np. tym, że przepływomierz oszukuje pokazując za dużo powietrza i ECU dolewa paliwa. Jakbyś miał od kogoś na podmianę przepływkę bo kupowanie to droga sprawa. Albo jedź na komputer na pewno lepiej zdiagnozuje niż Ty miernikiem. ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał94

I tak zrobię, ale po urlopie :) Muszę czyścić co się da, bo na wymianę rozrządu to mnie teraz nie stać, a to też nie musi być jego wina, chociaż łańcuszek się już trochę wyciągnął.

 

[ Dodano: 2013-07-18, 11:25 ]

Przeczyściłem przepławkę, i przestał mi mulić na benzynie i szarpać (przy rozpędzaniu) na gazie to jeszcze zostało, ale to chyba już kwestia regulacji. Szaranie przy odejmowaniu zostało, ale po wyczyszczeniu przepłwki jeździ się lepiej . Tylko gdzie ja znajdę osobę z przepławką do podmiany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania