Skocz do zawartości

Corsa C z10xe stuka po rozgrzaniu silnika, czasem brak mocy


Gość bartong

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GrzECHO

Silniki te to totalna padaka. Jak wyglądał wałek? Krzywki jeszcze całe?

Katalizator potrafi się wysypać przy takim przebiegu. EGR to standard.

Wydłubywałem kata i zakładałem "gazrurkę" do takiej Corsy.

Nic już nie poprawiaj, bo mija się to z celem TTTM :-(

 

Możesz ja tez przepałować jak już będzie dobrze rozgrzana v :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartong

wałek wyglądał dobrze, bez śladów zużycia... z wydłubaniem kata w tym silniku raczej odpada, silnik z10xe więca drugą sondę za katem i po jego wydłubaniu będzie zapewnie pokazywać błąd:/ myślę jeszcze nad zaślepieniem egr, tylko nie wiem czy to coś mi da:(

 

[ Dodano: 2013-03-02, 07:18 ]

chciałem jeszcze dodać informację że na zimnym silniku problem nie występuje, wraz z jego nagrzewaniem problem narasta, może jednak coś z egr nie tak? bo czytalem że egr zaczyna działać dopiero od pewnej temperatury silnika a na zimnym pozostaje zamknięty, więc może próbować go zaślepić? bo jeżeli coś nie tak byłoby z przepływką to problem występowałby od samego początku, tak mi się wydaje. Aha filtr paliwa to można gdzie znaleźć? gdzieś od spodu samochodu? bo w komorze silnika go nie widzę. podjadę jeszcze dzisiaj na stacje żeby zmierzyli mi spaliny na ciepłym silniku bo jeszcze pozostaje katalizator a w tym silniku raczej ciężko go sprawdzić po wymontowaniu bo jest z kolektorem którego rurki są zagięte a wyjście do rury wydechowej też jest pod kątem więc chyba nic tam się nie zobaczy, hehe chyba że go potraktować wodą pod ciśnienieo może coś go wypłuka;)

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzECHO

Zaślep EGR, ale pamiętaj o pozostawieniu otworu dla obiegu płynu chłodniczego.

 

Co do katalizatora to da się go usunąć i oszukać drugą sondę czymś takim:

 

http://allegro.pl/emulator-drugiej-sondy-lambda-ocynk-najtaniej-i2965678315.html

lub

http://allegro.pl/63-emulator-drugiej-sondy-lambda-mosiadz-katowy-i2992399821.html

 

Jak pisałem wcześniej, robiłem taki patent w Corsie C z tym silnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dla potomnych;) problem z brakiem mocy i prykaniem podczas ruszania rowiązany poprzez wymianę świec na nowe i wymianę cewki na używaną;) teraz wszystko chodzi jak nówka, kat zostawiony, egr nie zaślepiałem (chociaż zaślepke kupiłem, taką z tworzywa ale stwierdziłem że jeżeli wszystko chodzi prawidłowo to nie ma sensu tego ruszać)

temat do zamknięcia

Pozdrawiam i dziękuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania