Skocz do zawartości

KIA SORENTO 2,5 CRDI GAŚNIE PRZY PRZYSPIESZANIU WYCIEK


Gość mlody87

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.

Szukam pomocy juz wszedzie. Więc tak moj sorenciak ma wyciek z dwoch wtryskiwaczy (3i4) w kolejnosci od pompy. Paliwo leje sie na silnik.Najwieksza bolaczka jest to ze samochod przy przyspieszaniu gasnie , odcina zaplon trzeba odczekac ok minuty i wszystko ok do puki sie jeździ do 2tys. obrotow.

Zaprowadziłem samochód do Bosh Serwisu i tam stwierdzili ze 3i4 wtrysk do wymiany wiec kupilem wtryski po regeneracji po wymianie to samo sie dzieje.

Czytałem rozne opinie i nie chce pchac sie w koszta bo to moze filtr paliwa czujnik cisieninia na listwie paliwowej zawor egr itp itd duzo tego tylko skad ten wyciek spod wtryskow? wywala paliwo tamtedy.

Prosze o pomoc moze ktos juz mial taki problem[/b]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

skąd dokładnie wyrzuca paliwo?

 

Spod rurki doprowadzającej paliwo, z wtryskiwacza czy z polączenia wtryskiwacz/glowica?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Wiec nie wiem dlaczego szukasz przyczyny w ukladzie wtryskowym... Wtryskiwacze siedza na uszczelkach (miedzianych podkladkach) i je w pierwszej kolejnosci trzeba wymienic.

 

Pospieszyłbym sie z tym bo mozesz sobie zniszczyc glowice. Po wyjeciu wtrysków sprawdz jak wygladaja gniazda w ktorych sa osadzone wtryskiwacze. Chociaz sądząc po objawach nie bedzie dobrze...

 

Paliwo wyrzuca kompresja z cylindra, wiec musi tam byc obrazowo pisząc dziura. Te 2 cylindry wogóle palą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samochod pali na wszystkie gary. Moze to wina paliwa ze tak sie zrobilo tankuje zwykly diesel na bp moze lepiej te ultimate lub zmienic stacje?

 

Wtrysk kupiony prze ze mnie tj. 4 byl nieszczelny oddalem na gwarancji i po włozeniu jednego starego wtrysku jest w miare, nie odcina az tak tylko jak sie mu mocno depnie w podloge i paliwo juz nie leci na silnik. Może byl mniej zniszczony...

 

[ Dodano: 2013-03-20, 14:21 ]

wymieniłem wszystkie wtryski czyli 3 sztuki regeneracja cale nowe tylko stara obudowa a 1 sztuka cala nowka bosha.

 

Pojawil sie inny problem......jak jest zimny to slabo z odpalaniem plus dochodzi do 2 tys obrotow szarpanie prosze o pomoc co to może być:egr, pompa, moze coś z powietrzem nie wiem pomozcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania