Skocz do zawartości

żarząca kontrolka ładowania


Gość pelepe

Rekomendowane odpowiedzi

na wstępie przepraszam jeśli temat był już poruszany ale jestem obecnie za granicą i nie mam za bardzo dostępu do kompa jeśli mam to tylko na chwile więc nie bardzo mam czas na przeglądanie w szukajce ... a to co tam znalazłem nie rozwiązuje mojego problemu ;/

 

więc sprawa wygląda tak ze jakiś czas temu w calibrze po odpaleniu delikatnie zażyła się kontrolka ładowania im wyższe obroty tym jaśniej się świeciła, powyżej 3000tys. kontrolka gasła całkowicie sprawdziłem to miernikiem

kiedy kontrolka się zażyła ładowania nie było po przygazowaniu jak kontrolka zgasła ładowanie było 13,60

 

i tak jakis czas było ok do dzis jak kompletnie straciłem ładowanie

 

sprawdziłem mierniczkiem ładowanie bezpośrednio przy alternatorze nie ładuje myślałem ze to alternator

ale dziś po przekręceniu na zapłon zauważyłem ze nawet na zgaszonym śliniku kontrolka nie pali sie normalnie tylko sie delikatnie zaży ? zastanawiam się więc czy to nie jakieś zwarcie które kradnie prąd już przy samym alternatorze

a z tego co wiem na zgasdzonym silniku powinna się normalnie świecić bo alternator nie pracuje

 

dzisiaj wstawiłem nowy alternator i to nie rozwiązało mojego problemu :/ nadal borykam się z tym problemem i nie wiem jak sobie z nim poradzic co sprawdzic i jak sprawdzić

proszę o pomoc

 

pozdrawiam

 

silnik c20xe

1991 alternator na wąski pasek

Na prośbę silvo44 poprawiłem temat ....... na język polski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania