Skocz do zawartości

Galant 2.0td 1994r problem z pompa nie podaje paliwa


Gość gryzli167

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. posiadam od paru dni galanta 2.0td i zachcialo mi sie sprawdzic ile pali na 100km, zgasl mi na podworzu z braku ropy, zalalem go dzis rano ropa zeby pojechac do brata a tu lipa. pierwszy raz go odpalilem to musialem z 5 razy krecic a jak odpalil to musialem gaz trzymac zeby nie zgasl i tak jakos nie wchodzil na obroty tak jakby zapowietrzony byl ale po chwili gasl. chcialem odpowietrzyc pompe ta trojkatna sruba, odkrecilem ja, poszlo sporo powietrza przez nia, zakrecilem ja, i jak teraz krece rozrusznikiem to nawet nie podaje na wtryski ropy bo wczesniej to kopcil przy kreceniu i normalnie podawalo rope a teraz to juz nie kopci nawet. prosze o pomoc bo juz mi rece opadaja. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
odpowietrzyc pompe ta trojkatna sruba

 

Mozesz wstawic zdjecie gdzie bedzie widoczna owa sruba?

Nie wiem jaka masz pompe, ale trójkątna sruba jest zupelnie do innego celu (dlatego ma leb trójkątny zeby jej nie ruszac...)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Ruszyłeś najgorsza z mozliwych srub na pompie. Ta sruba podtrzymuje os regulatora obrotów w pompie... Mam nadzieje ze ja tylko poluzowales i zakreciłes spowrotem?

 

Sruba do odpowietrzania pompy jest na glowiczce, tam skad wychodza rurki na wtryski (klucz 12 lub 13mm)

 

Syk powietrza byl wlasnie dlatego ze pompa zaciagła powietrze przez te trójkątna srube...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poluzowalem ja ale i wyjelem :/ nie zassala tamtedy powietrza bo babaleki z powietrzem wychodzily na zewnatrz. i to dlatego teraz pompa nie podaje paliwa na wtryski?? co musze teraz zrobic?? da sie to jakos samemu naprawic?? co ja narobilem:[

 

[ Dodano: 2012-09-24, 20:31 ]

bo jest wlasnie na tej trojkatnej srubce na koncu znaczek tak jakby cos na niej stalo od srodka w pompie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

dojscie malo wiele jest. Odkrec to jeszcze raz i ustaw tak zeby os regulatora weszla ladnie w srodek. Staraj sie ustawic tak jak bylo.

 

 

z tego co widze to masz reczna pompke, wiec nią sie odpowietrza (wystarczy podpompowac) i odpalic...

 

Módl sie zeby odpalil a jak odpali to zeby pracowal normalnie. Jak beda jakies anomalia to pompa na stół probierczy do pompiarza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania