Skocz do zawartości

Elektryczne szyby Punto


Gość samna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z Punto II- elektryczna szyba pasażera opuściła się na sam dół i nie ma zamiaru się podnieść. Rozebrałem tapicerkę w drzwiach i sprawdziłem napięcia na silniczku- są, pojawiają się po naciśnięciu przycisku. Nie wiem, czy są tam jakieś krańcówki, które wyłączają napęd po osiągnięciu maksymalnych położeń ? Przy naciskaniu przycisku otwierania szyby, słychać delikatne klikanie w silniczku, natomiast przy podnoszeniu- cisza, nic nie słychać. Czy to może oznaczać przepalenie się silniczka ? Podjąłem również próbę wyjęcia całego mechanizmu. Odkręciłem trzy nakrętki i ... oczywiście problem z wyjęciem, ponieważ szyba jest na dole i nie sposób ją podnieść ręcznie do góry. Nie wiem w jaki sposób jest szyba mocowana u dołu do plastikowego elementu, który jest na stalowej lince- nie mogę go odczepić od szyby, aby móc ją podnieść ręcznie. Proszę o porady. :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
Czy to może oznaczać przepalenie się silniczka ?

 

Nie

 

Nie wiem, czy są tam jakieś krańcówki, które wyłączają napęd po osiągnięciu maksymalnych położeń ?

 

Jest cos w stylu krancówki

 

Osobiscie przyjrzałbym sie przełacznikowi szyby, bo w dół zjechalo bez problemu, czasami pojawiaja sie klopoty typu "klika, ale nie przewodzi"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcia pojawiają się po klikaniu przełącznikiem szyb- sprawdziłem małą żaróweczką 12V- przy jednym położeniu jest napięcie na jednym przewodzie i analogicznie w drugim położeniu na drugim przewodzie. Ale najważniejsze.... , że udało mi się dzisiaj wydobyć mechanizm z drzwi :jupi: - w dolnej części szyby jest otwór, przez który przechodzi plastikowy bolec mocując ją do linki stalowej. Dzisiaj już sobie odpuszczę, ale jutro spróbuję odkręcić silniczek od mechanizmu zwijającego i zajrzeć mu do środka. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania