Skocz do zawartości

Szarpanie przy przyspieszniu - Corsa C 1.3 (Z13DT)


Gość KubaK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam problem ze swoją Corsą i coraz bardziej się nasila.

Gdzieś od 2-3 miesięcy mam taki objaw że przy przyspieszaniu głównie chyba z 2 i 3 biegu czuć poszarpywanie samochodu tak jakby go coś dławiło. Przypomina to trochę jakby kangurki osoby uczącej się jeździć autem tylko trochę słabsze. Pod kompa samochód podpinalem już nie raz bo mam swojego OP-COMa i błędów nie pokazuje. Jakieś pół roku temu czyszczony byl EGR i kolektor dolotowy i dawana była taka częściowa zaślepka pod EGR ograniczająca przepływ spalin - pojecia nie mam czy to mogło coś wpłynąć na pracę silnika. Ogólnie dwumasa w moim aucie również kwalifikuje się do wymiany bo klekocze gdy puszczę sprzęgło na luzie.

Podpowiedzcie proszę co mogę posprawdzać, poczyścić itp żeby się tego efektu szarpania pozbyć?

 

PS. Jak coś to mogę zgrac parametry pracy silnika i skopiowac gdyby było to przydatne do diagnozy problemu

 

[ Dodano: 2012-09-06, 10:13 ]

Chyba nikt pomysłów nie ma :P

Gdzieś za 2 tygodnie będę miał na wymianę komplet sprzęgła + koło zamachowe i wysprzęglik z UK:

http://www.ebay.co.uk/itm/SOLID-FLYWHEEL-CLUTCH-CSC-KIT-VAUXHALL-COMBO-1-3-CDTI-/130522560272?_trksid=p5197.m1992&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D14%26meid%3D1849352500659998359%26pid%3D100015%26prg%3D1006%26rk%3D3%26

 

Mam nadzieję że przypasi bez problemów i poprawi się jazda tym autem

 

[ Dodano: 2012-10-01, 10:30 ]

To tak dla potomności jak by ktoś kiedyś odkopał ten temat - dwumasa zmieniona na zwykłe koło zamachowe i wszystko działa bardzo dobrze. Dwumasa miała już takie luzy że dziwię się że się to nie rozpadło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania