Skocz do zawartości

FIAT BRAVO nie odpala na zimnym :(


Gość licha89

Rekomendowane odpowiedzi

Po odpięciu kostki z czujnika wskazówka spadła na 0

No i masz rozwiązany problem, wymieniłeś nie ten czujnik. Musisz wymienić czujnik który daje sygnał na ECU (elektronikę) jak go odepniesz na zegarze ma nic nie spadać i nie wzrastać. ;-) Jak zlokalizujesz poprawny czujnik to go sprawdź miernikiem nie wymieniaj od razu. Ale dziwne że w ASO rozkładają ręce. :-/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak ten czujnik powinien się nazywać fachowo ?? i za co odpowiada ??

Daje do ECU silnika sygnał jaka jest temperatura silnika i jest na tej podstawie dobierany skład mieszanki paliwa.

 

Poczytaj tu(już ten link wysyłałem Ci) jak go sprawdzić w tabeli : http://forum.samnaprawiam.com/silnik-sprawdzanie-czujnikow-osprzetu-silnika-vt974.htm?highlight=silnik+nie+zapala U Ciebie jest zapewne czujnik temperatury 2-pinowy na Elektronikę skoro też 2- pinowy jest na zegar. Bo czasami są zastępowane 4-pinowym (dwa w jednym).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze wężyki podciśnienia przy kolektorze ssącym czy nie jest jakiś przetarty lub spadnięty. Jeżeli chodzi o czujnik to nie wiem gdzie jest u Ciebie ale jak tylko znajdę to Ci napiszę.

Zobacz w termostacie

513a50361075b03b.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten został właśnie wymieniony w tym aucie jest jeden czujnik, który za to wszystko odpowiada, byłem w ASO i właśnie ten czujnik został wymieniony i nie ma innych. Także nie wiem już co dalej z tym złomem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy paliwo nie schodzi albo rano zapal z samostartu, jak załapie to trzeba szukać w układzie paliwa ..... A jak masz komputer podłącz i sprawdź parametry live data. Domyślam się, że zapalasz na Pb? Jak włączysz zapłon ma być słychać pompę paliwa, zawsze możesz kilka razy z rana przekręcić kluczyk i zobaczyć czy jak zrobi ciśnienie to zapali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście auto odpalam na benzynie, jutro z rana sprawdzę czy odpali z samostartu :) i zdam relację

 

[ Dodano: 2012-07-27, 23:23 ]

A więc tak z samostartu nie odpalił, pompa po przekręceniu kluczyka chodzi(słychać ją) natomiast po kręceniu kluczykiem kilkanaście razy auto odpaliło

 

[ Dodano: 2012-08-08, 10:28 ]

Może ktoś coś jeszcze pomoże ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania