Skocz do zawartości

Astra F - silnik zgasł podczas jazdy, nie można uruchomić


Gość mumin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Opis problemu:

Kilka dni temu pojawił się problem z jazdą na LPG. Tzn odpalony silnik po osiągnięciu obrotów i odp temp, przełączał się na LPG ale reakcja byla taka jak gdyby nie dostawał LPG albo nie było iskry. Szybkie przełączenie na sterowniku od LPG (BINGO-M) na PB95 powodowało, że silnik ruszał i samochód jechał - po kilku próbach przełączania LPG-PB95 w końcu LPG zaskoczyło i silnik pracował normalnie. Ta sytuacja powtórzyła mi się tego dnia jeszcze raz.

 

Kilka dni spokoju...

 

Próba odpalenia samochodu na zimnym silniku spełzła na niczym. Świece suche, nie zalane paliwem. W końcu po X próbach auto odpaliło na linkę holowniczą. Silnik chodził równo, po nagrzaniu przełączył się na LPG.

 

Na 2 dzień rano samochód odpalił na dotyk, przełączył się na LPG i po przejechaniu ok 35km po prostu się wyłączył. Samochód odholowałem do domu. Podczas holowania starałem się odpalić go ale nie było szansy.

 

Sprawdzałem iskrę na świecy (świece prawie nowe) - Aku naładowany na maxa a iskra jakby jej nie było prawie...

 

Gazownicy twierdzą, że po wypięciu modułu sterowania LPG samochód powinien chodzić na benzynie i że gdyby było coś nie tak ze sterowaniem LPG to zdemontowanie tego modułu powinno umożliwić jazdę na benzynie. Tak nie jest niestety.

 

Czujnik położenia wału? moduł zapłonowy (DIS)? Coś zupełnie innego? :)

 

Dodam, że wcześniej nie było żadnych problemów z silnikiem. Odpalał w największe mrozy na dotyk itd. Równo pracował. Ok 2 tygodnie temu miałem rozrząd wymieniany (nie wiem czy to ważne)

 

Proszę o pomoc, pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
Świece suche, nie zalane paliwem

 

Gazownicy zakladajac gaz wcinaja sie we wtryskiwacz benzynowy, wiec cos nie tak z gazem, polaczeniami.

 

Sprawdzałem iskrę na świecy (świece prawie nowe) - Aku naładowany na maxa a iskra jakby jej nie było prawie...

 

Powinna byc ladna niebieska - gazownicy tez wcinaja sie do cewek Dis jak podlaczaja gaz...

 

Ok 2 tygodnie temu miałem rozrząd wymieniany (nie wiem czy to ważne)

 

Jesli po wymianie nic sie nie dzialo to raczej nie ma to zwiazku.

 

LPG swiezo montowane czy juz masz jakis czas?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG już od dluższego czasu jest - od kilku lat. Problemow nigdy nie bylo. To co napisałeś daje mi do myślenia żeby sprawdzić kable różne; czy gdzieś sie nie zawilgociło na jakimś kiepskim połączeniu. Bo wątpie żeby akurat w jednym momecie zepsuło się sterowanie gazem i np czujnik wału / cewka. Jeśli gazownicy wpinają sie do cewki to byłoby to COŚ co jest pomiędzy jednym a drugim....

 

będę sprawdzal - o wynikach na pewno dam znać

 

Gdyby komuś cos jescze do głowy przyszło to każda pomoc mile widziana

 

Pozdrawiam!

 

[ Dodano: 2012-03-02, 14:30 ]

No i Asterka znowu śmiga że aż miło :)

 

Oto co było przyczyną (dla potomnych)

 

Przyczyna była dosyć złożona bo tak:

 

- Nie działała sonda lambda

- Zawodził czujnik wału

- centralka LPG w środku była zaśniedziała i możliwe, że zrobiło się gdzieś zwarcie

- Reduktor LPG... szkoda mówić zapaskudzony olejową mazią tak, że aż przykro. Nie sprawdzałem, ale możliwe że oprócz jego ogólnego tragicznego stanu i "stalowych membran" siadła cewka (nie potwierdzone)

 

Wymieniłem sondę lambda, czujnik wału, założyłem nowy reduktor, przeczyściłem centralkę LPG.

 

Auto śmiga!!! :D

 

Dlaczego takie objawy?

Sonda lambda dawała sygnał o zbyt ubogiej mieszance niezależnie od jej składu więc mieszanka zawsze była zbyt bogata. Jako, że trafiało za dużo paliwa, powstał nagar na świecach utrudniający przeskakiwanie iskry między elektrodami (świece mają przebieg ok 3 000 km więc nie są stare).

 

Stary parownik... no cóż... sam nie wiem jak mógł działać.... Centralka prawdopodobnie odmówiła posłuszeństwa przy lekkiej wilgoci jaka się do niej dostała kiedy nastała odwilż. Wszystko razem dało przykry efekt.

 

Dopóki były mrozy wszystko działało ok, przyszła odwilż, wyższa wilgotność powietrza i masz...

 

Dzisiaj byłem u gazowników na regulacji centralki i nowego reduktora. Wszystko działa pięknie. Silnik równiej pracuje jedzie itd

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość szymon 1587cm3

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #000000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania