Skocz do zawartości

Opel Zafira A pali po chwili gaśnie


Gość Maniekx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Opla Zafire A silnik diesla 2.0 DTI.Pisze ponieważ mam problem iż gdy były teraz mrozy po -30 stopni samochód palił i gasł po upływie 15 sekund wiec myślałem ze jest to filtr paliwa.Wymieniłem go na nowy lecz na drugi dzień gdy było zimno tak samo palił, zapalił zgasł i potem kręciłem go z 2 min żeby chycił. Doszedłem do wniosku ze jest zły filtr wiec kupiłem droższy i go zamontowałem od 3 dni temperatura w nocy wynosi góra -8 rano samochód tak samo palił jak palił zapali i zgaśnie pokręcę go z 2 min i pali jak ta lala. Samochód dymi tylko przy odpaleniu i po 1 min przestaje . Więc nie wiem co z nim jest na starym filtrze paliwa lepiej palił.

Jeszcze zapytam o jedna sprawę iż gdy jadę i mam powyżej 2 tys obrotów czuję drgania od strony pasażera na podłodze a kierownicy czuć bardzo słabo

 

Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety ale wszystko jest podłączone jak było ja tylko dekiel od filtra na górze odkręcałem jest to tak za rano on odpala i ma paliwo ale po 15 sek tak jakby właśnie go brakło pokręci i tak jakby doszło dziwne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

zapowietrza sie uklad nieszczelny. Oringi zmieniales razem z filtrem? sa 2?

 

gdy jadę i mam powyżej 2 tys obrotów czuję drgania od strony pasażera na podłodze a kierownicy czuć bardzo słabo

 

To drgania od silnika (na kazdym biegu przy takich obrotach) czy drgania od kola np (przy pewnej predkosci)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oringi na filtrze zostały wymienione a wężyki z pokrywy filtra nie były wypinane.

 

Te drgania są odczuwalne przy obciążonym samochodzie i gdy ma większe obroty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Filtr zalałes do pelna? Pojezdziles troche zeby pompa przeciagła paliwo przez uklad? Zafiry nie maja zadnych pomp pomocniczych.

 

Moze warto przy okazji do swiec zajrzec? Jakies bledy sa. czy kontrolka silnika gasnie normalnie?

 

Drgania jesli nie pochodza od kola, to poduszka silnika, wydech itp Silnik pracuje rowno?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak co do silnika to pracuje wszystko ladnie to pewnie ta poduszka .

 

A co do filtra to byl zalany bledow nie wykazuje moj kolega ma vectre z 94 i ma to samo po zmianie filtra i wyszlo ze paliwo co idzie od baku zamarza bo znajduje sie w nim troche wody i wlasnie bylo to rozbierane uwidzimy jutro jaki efekt bedzie moze u mnie dzieje sie to samo . Sprawdzimy jutro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Za wysoka temperatura jak na merzniecie. Od kilku dni mamy powyzej zera, no ale sprawdzic nie zaszkodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania