Skocz do zawartości
Grzes997

Nasze zabawki warsztatowe

Rekomendowane odpowiedzi

96c7d58d72b858c7m.jpg

Dopiero wczoraj się zorientowałem jaki mam bajerancji stroboskop!

Człowiek nie zna ruskiego i nie zwóciłem uwagi, że na blacie pisze obr/min x100

Lampa ma przełącznik do funcji regulacji opóźnienia błysku i do synchronicznego błysku. Przy synchronicznym na wskaźniku pokazują się obroty silnika. Bardzo pomocne przy ustawieniu zapłonu, bo kręcąc aparatem spadają lub rosną obroty, a fajnie byłoby pilnować tych przewidzianych przez producenta np. 1000+/-50. Nie trzeba kombinować gdzie położyć lampę żeby nie spadła, patrzeć na obrotek, ustawiać wolne, znowu patrzeć na obrotek... Przełączenie i widzimy:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajny bajer ale w starszych samochodach gdzie jeszcze występuje aparat zapłonowy, w dzisiejszych samochodach sterowanych elektronicznie raczej się ten sprzęt nie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Moim skromnym zdaniem bardzo przydatnym urządzeniem w warsztacie jest piaskarka, zamiast myć niektóre podzespoły, można szybko i precyzyjnie wyczyścić do stanu, jak ze sklepu, np., felgi, zaciski hamulcowe, wahacze, skrzynie biegów, kolumny kier., itd., itp., i co ważne, na pewno się człowiek tak przy tym nie wypapra, jak przy myciu.

Piaskarka%2B1.JPG

Maska+do+piaskowania+na+blog.jpg

Piaskarka+na+allegro+11.jpg

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem gdzie napisać to może tutaj przypasuje ;)

Czy wiecie może jak rozebrać grzechotkę YATO? Jakoś ze dwa lata temu chyba kupiłem zestaw kluczy z 3 grzechotkami i najmniejsza z nich zaczęła coś lekko sie zacinać i ciężko chodzić. Chciałem ją rozebrać to z zewnątrz wykręciłem 2 śrubki takie długie znajdujące sie przy przełączniku zmiany z odkręcania na dokręcanie i dalej nie mogę sie do niej dobrać, a nie widzę żadnych innych widocznych zabezpieczeń. Nie chcę jej na hama próbować otwierać żeby nie rozwalić czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinna już wyjść po odkręceniu tych 2 śrubek, chyba, że na pierścieniu się jeszcze trzyma.

BTW, przełącznik prawo/lewo urwałem w swoim Covalu przez swoją głupotę - nie wiecie czy można dostać coś takiego? Bo szkoda grzechotki :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie wiem gdzie napisać to może tutaj przypasuje ;)

Czy wiecie może jak rozebrać grzechotkę YATO? Jakoś ze dwa lata temu chyba kupiłem zestaw kluczy z 3 grzechotkami i najmniejsza z nich zaczęła coś lekko sie zacinać i ciężko chodzić. Chciałem ją rozebrać to z zewnątrz wykręciłem 2 śrubki takie długie znajdujące sie przy przełączniku zmiany z odkręcania na dokręcanie i dalej nie mogę sie do niej dobrać, a nie widzę żadnych innych widocznych zabezpieczeń. Nie chcę jej na hama próbować otwierać żeby nie rozwalić czegoś.

Witam.

Ja mam w komplecie też taką małą grzechotkę, ale przełącznik plastikowy jest od góry i jak się go podważy z boku, to plastik zchodzi i wewnątrz metalowego przełącznika jest śrubka, po odkręceniu, wyciąga się go i odkryte jest dojście do tej przekładni, ale to jest, z tego co Pan opisuje, inna konstrukcja. Ja to też naprawiałem bo przeskakiwało, wyślizgała się taka zapadka ze sprężyną i raz trzymała, a raz nie. Wkurzające to było, bo to dobry kluczyk, wraz z przedłóżką, świetnie nadaje się do dokręcania opasek.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nie wiem nadal co tam może trzymać

Syf to trzyma, moim zdaniem jak odkręcisz te dwie śruby i delikatnie uderzysz w przycisk wyjmowania nasadki powinno się wszystko wysypać a dźwignia zmiany kierunku jest zamocowana na stałe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj sprawdze.

Jak już uda mi się otworzyć to czym najlepiej przesmarować? Jakiś miedziowy smar czy może jakiś biały - teflonowy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak już uda mi się otworzyć to czym najlepiej przesmarować? Jakiś miedziowy smar czy może jakiś biały - teflonowy?

Najlepiej to chyba taki do wkładek zamkowych, żeby się do niego kurz nie czepiał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało sie rozebrać i przeczyścić.

Dobrałem nasadkę zeby pasowała od strony guzika i lekko stuknąłem i wylazło. W środku nic nie uszkodzone tylko straszny syf - taki jakby rdzawy nalot ale elementy nie skorodowane. Pewnie gdzieś przy pracach w samochodzie wilgoś z syfem się dostała. Ogólnie to ten dzyndzel do przestawiania kierunku odkręcania trzyma nię od drugiej strony na takim ala nicie, który z tym dzyndzlem łączy się po prostu na wcisk na malutki wieloklin.

Jeszcze przy rozmontowywaniu radzę uważać na malutkie dwie spręzynki w srodku aby nigdzie nie uciekły bo sa naprawdę małe ;)

Niestety smaru do wkładek nie miałem to poszedł do środka smar teflonowy - jak się nie sprawdzi to rozmontować jest łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawno nikt tu nie pisał a tym bardziej ja.

Skoro temat o naszych zabawkach warsztatowych to w ostatnim czasie udało zdobyć mi się wiertarkę stołową i co ważniejsze jestem w trakcie budowy kanału w swoim garażyku.

Długość kanału 4,5m co by mi miejsca nie brakło :-) . Ściany już zalane, w sobotę wylewam posadzkę, potem instalacja elektryczna, tydzień na poczekanie i do roboty bo już mała kolejka. Kanał dobra rzecz, bo sporo robót będę mógł robić szybciej, ba nie będę musiał odmawiać z powodu braku możliwości. Następną zabawka będzie DIY podnośnik kanałowy.

Zdjęcia będą niebawem/

Zdjęcia:

yfv0.jpg

mtl9.jpg

9u2a.jpg

bo0q.jpg

d3x2.jpg

e7ut.jpg

l3yq.jpg

s753.jpg

0fnq.jpg

xok5.jpg

nwgp.jpg

[ Dodano: 2013-09-29, 21:05 ]

No i posadzka wylana:

n4a0.jpg

odcb.jpg

Za tydzień wchodze w kanał i robie instalacje elektryczną. Będą dwie podwójne świetlówki oraz dwa gniazdka. Wszystko podłączone za pośrednictwem różnicówki i esa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chwalę sie już któryś miesiąc. Może dlatego, że nie lubię, więc:

Lecimy: :-D

Klucz udarowy ASTA , warczy :devil:

591367591608042dm.jpg

Proszę zwrócić uwagę na te subtelne crash pady DIY :lol:

Do tego nasadki do alumków też ASTA takie jak te:

http://pneumatyka.eu/images/nasadki_do_alu_6112.jpg

ściągacze też się trafiły:

be8603ed584080b1m.jpg

Nasadki udarowe- możliwie "pełen" zestaw rozmiarów

770b56764fd878d2m.jpg

A gdyby brakło rozmiaru 17-41 :jupi: Trzeba jeszcze tylko redukcję z 1" na 1/2"

fce583cc9fbaf1d0m.jpg

I znowu jakaś walizka :crazy:

4959b792f82114c0m.jpg

58e277747161bd7fm.jpg

kluczyki do przewodów(ładnie wykonane, polecam)- już użyte:)

70c958b68e89009am.jpg

Wakuomet+ mienik ciśnienia(paliwa) od dawna w arsenale, ale jeszcze nie testowany.

3226c3202276fa67m.jpg

Jeszcze jedna strzelba do kolekcji. Nie nowa, ale co nieco już siknęła ;-)

7be4df8a7b555979m.jpg

Większość gratów zniosłem do domu. W garażu już się tak nie siedzi, bo zimno, a szkoda żeby opier&^%li...

CZEGO NIE POLECAM !!!

KLUCZY płasko-oczkowych i oczkowych giętych firmy GEKO... może użytkownika allegro sobie daruję, bo przysłał też inne rzeczy, ale te zestawy WYJĄTKOWO nie udane:

Zestaw kluczy płasko-oczkowych. Różny połysk, różne serie produktów, 2 klucze nr 6, Jedne klucze ze znakiem GEKO "R" inne "TM" ( to samo na oczkowych giętych) w metalu PORY, nierówne odlewy, jedne zaokrąglone inne na bardziej kwadratowy, Niewyraźnie odlane napisy, ślady szlifowania, niedokładnie pochromowane,

Śmieszna jakoś naprawdę... NIE POLECAM... szkoda to trzymać w garażu nawet do hobby.

a742f67f541b2dd4m.jpg

ffd6852e65210b17m.jpg

Dokładnie wykonane oczko w kluczu 12mm- nie ma co...

8de7636b3ee6a99bm.jpg

Różne serie... ups.. na niektóy to nawet nie ma.

5b3c5fcd62d7cda3m.jpg

OCZKOWE-gięte... te to dopiero -O K*&% !

b64479436db9cbadm.jpg

FIRMA GEGKEO ROR :ass:

b202d4489d6ced7dm.jpg

Zaczynają się pory, wżery..:

a7df6c5267019021m.jpg

0bcfbb3e8431e820m.jpg

jeden syn listonosza a drugi hydraulika:

0efe9c25480cd02bm.jpg

Proszę zwrócić uwagę na pięknie oszlifowany klucz nr 28... Na pewno w warsztacie przeszedłbym z nim wiele, a na starość mielibyśmy co wspominać:

4380606b70c83852m.jpg

Prawie bliźniaki...

d8f4b93ed792b475m.jpg

Gównolit VOL. 11

690f482c719a6451m.jpg

OOOoo.... firma GEGEOKO ORO zamienia się w GEKO TM

0a76b0ad3364e168m.jpg

NIE polecam...

Z kluczy płasko-oczkowych mogę polecić komplet kluczy CORONA C6345

Mam takie w pracy, są już z 2 lata, codziennie na 17,19,22,24,27 były zakładane przedłużki i rury lub w parze z młotkiem. Żaden nie pękł jeszcze, natomiast na ścianie jest cała wystawa różnych TOYA, JOB profi, VOREL, które strzelały przy pierwszej okazji i są już spawane. A wygląd prawie identyczny.

Takie też zamierzam sobie już kupić. GEKO został wygłany do sprzedającego, więc całkiem możliwe, że ktoś z was może nabyć ten komplet...

Za zaoszczędzone pieniądze za przesyłki miałbym lepszy zestaw.

Na razie ratuję się jeszcze nabytym okazyjnie małym zestawem STANLEYA MAXI DRIVE PLUS (Płaskiego klucza nie trzeba przekładać)

http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/39/14/39/92/3914399262

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja postranowiłem swoje zabawki poukładać, co zrobiłem.

tak więc nasadki grzechotki itp na jednej tablicy, wkrętaki i inne gadżety na jednej tablicy.

Klucze płaskie, oczkowe, z grzechotką i bez na 2 tablicach.

3ska.jpgn8vj.jpgd56s.jpg Sprzętu jeszcze sporo na półkach ale to w swoim czasie pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może przydadzą się na te gadżety jakieś półki, szafki, wózki itp? Ja kupiłam mężowi przy okazji właściwie częściowe takie wyposażenie [hide]http://www.bakpol.pl/kategoria/szafy-garazowe [/hide] i był zachwycony :) 3 dni wszystko przekładał i układał. A ja mam wreszcie z głowy sprzątanie tych wszystkich narzędzi i super potrzebnych sprzętów:)

Chcesz to wklej zdjęcia sprzętów a nie uskuteczniaj kryptoreklamy.

//Admin//

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jaki materiał, jego pochodzenie. Jak nowa stal to się samemu nie opłaca, a jeśli złom w dobrym stanie i dobrej cenie to można próbować. Wyjdzie taniej, ale dolicz sobie robociznę.

Grzes997 siłowniki kupiłem gotowe tylko musiałem je troszkę przerobić do mojego zastosowania. Z czego są ? Hmm mają wiele zastosowań. Działają na zasadzie podnośnika kolumnowego, tzn. jest pompka już wbudowana w podstawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi