Skocz do zawartości

nie działa prędkościomierz astra G

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę uzyskać nigdzie podpowiedzi .Podpiąłem sie pod inny pokrewny temat ale chyba go nikt nie czyta dlatego pisze jeszcze raz  - astra g 1,2 bez abs z 2002 roku nie działa prędkościomierz. Auto było na diagnostyce (150 zł) "brak sygnału " wszyscy twierdzili że to wina czujnika ( razem z piastą ) w przednim lewym kole - zostało to wymienione( koszt 180 zł dobrze że zrobiłem sam ) i dalej nie działa prędkościomierz i świeci kontrolka z usterką techn. czujnika na skrzyni żadnego nie ma tak że sygnał musi być z koła - chociaż nie mam abs to czujniki na przednich piastach są. Bezpieczniki sprawdzone - chociaż nigdzie nie doszukałem się o zabezpieczeniu licznika bezpiecznikiem ( chyba że jest z kompletem wskaźników) jest tylko bezpiecznik co wyłącza ten wyświetlacz wielofunkcyjny.  Czy ktoś wie czy za działanie licznika odpowiada jeszcze jakiś element i potrafi pomóc ? Bo już nie wiem gdzie szukać i kogo pytać 

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, niedokładnie przeczytałem....

Przejście z czujnika do licznika + wszystkie masy i zasilania na liczniku.

Może to też być przez uszkodzenie elektroniki licznika.

Chyba bym zaryzykował i na złomie kupił za 3-4 dychy jakiś licznik na podmiane.

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo częstym uszkodzeniom ulega lewa piasta koła a raczej sama cewka czujnika kole który jest zintegrowany z piastą, słyszałem że można wymienić sama cewkę o ile ją gdzieś dostaniesz.

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Grzes997 napisał:

Bardzo częstym uszkodzeniom ulega lewa piasta koła a raczej sama cewka czujnika kole który jest zintegrowany z piastą, słyszałem że można wymienić sama cewkę o ile ją gdzieś dostaniesz.

Już to przerobiłem - sama cewka z takimi magnetycznymi zębatymi  pierścieniami 70 zł , można kupić, cała piasta 180 - wymieniłem całą piastę -problem pozostał 

W sobotę ma mi ktoś pomóc zrobić te pomiary - potem kupie licznik .  A jeszcze cos podpowiem licznik padał a potem na krótko działał - tak było ze trzy razy - aż  padł całkiem .

Dziękuję za informacje

Odnośnik do odpowiedzi

Witam - pomiary zrobione ( w miarę możliwości i wiedzy) nic nie wykazały. Licznik wymieniony , Nic to nie dało - jest tak samo. Ktoś mi tu podpowiada że sterownik do wymiany - jest to możliwe ? Sygnał z koła idzie w ogóle do sterownika ?  

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Bardzo dziękuje za pomoc - nie bardzo bym umiał i miał czym zmierzyć te impulsy, podejrzewam że prąd jest tam bardzo mały , nie wiem nawet czy dioda by się zaświeciła - podłączałem żarówkę na 12 volt i nic. Mail do mnie karolpozn@vp.pl . Ja juz sam przestałem tam wymieniać części dobre na dobre - kupiłem jeszcze wcześniej taki przetwornik sygnału  z tego czujnika co daje sygnał do licznika. Jest w skrzynce bezpieczników, taki bezowy , ale to tez nic nie dało( a ile się za nim najeżdziłem .... po różnych miejscach ). Udało sie wreszcie kupić używany za 75 zł a w serwisie kosztuje on 170. Biorąc pod uwage wszytkie moje niepowodzenia zapisałem sie na termin do mechanika - auto odstawiam w czwartek 14 maja - zobaczymy co dalej. Pozdrawiam  

Odnośnik do odpowiedzi