Skocz do zawartości
holcu

Skrzyżowanie równorzędne ze strefą zamieszkania

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Postawili u nas na osiedlu znak strefa zamieszkania. Skrzyżowania na osiedlu są z reguły skrzyżowaniami dróg równorzędnych, nie ma na nich znaków pierwszeństwa, nakazu ustąpienia pierwszeństwa etc.

Jest jedno skrzyżowanie w kształcie litery T z drogą kończącą strefę zamieszkania. I ot rodzi to problem wielu mieszkańców i konsternacje osób będących na skrzyżowaniu. 

Sytuacja podobna do tej, nie ma tylko drogi na którym znajduje się pojazd 2. Na internecie znalazłem jednak 2 interpretacje. Czy według Was 3 ma pierwszeństwo nad 1 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No widzisz, a obejrzyj filmik instruktorski z You Tube, który jest w 1 poście

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK ale pojazd numer 2 i 3 nie wie że tam jest strefa zamieszkania, oni ze swojej pozycji nie widzą co tam jest za znak, moim zdaniem skrzyżowanie równorzędne to równorzędne a skoro już ktoś musi ustąpić jako pierwszy mimo swojej prawej strony wolnej to te skrzyżowanie powinno być inaczej oznakowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak oni nie wiedzą ale wiedzieć o tym powinien ten co wyjeżdża ze strefy.

Ludzie nawet zapominają co oznacza zasada prawej ręki.

Niejednkrotnie pokazuję delikwentom w pewnym miejscu u mnie że ma pierwszeństwo bo przecież jest po mojej prawej stronie a on stoi i nie wie o co chodzi.

Ogólnie mamy problem z komunikacją , zrozumieniem i dogadaniem się.

To prawda moim zdaniem też , że powinno być oznakowane inaczej.

Niestety jak kiedyś czytałem to audyt drogowych oznakowań wykazał że  wiele skrzyżowań jest źle oznakowanych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak na upartego to pojazd nr 1 przekraczając znak strefy zamieszkałej już znajduje się na drodze ze skrzyżowaniem równorzędnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Grzes997 napisał:

na upartego

Tak, na upartego, bo jeszcze jest przepis, że ma być 20m drogi twardej aby można ja było uznać za drogę.. Tu nie ma niestety idealnego rozwiązania, źle jest sformułowany przepis..

A propos 

W dniu 12.04.2019 o 07:26, Grzes997 napisał:

oni ze swojej pozycji nie widzą co tam jest za znak

Hmmm, nie po to znaki mają różne "głupie" kształty, żeby się kierujący tak tłumaczył. Poza tym, jeśli jest to droga dwukierunkowa, to powinien na wlocie stać znak SZ, jedynie, że jest jednokierunkowa to nie będzie stał - jest źle narysowany schemat. 

Albo powinien znak stać przy samym skrzyzowaniu, albo kilkanascie metrów przed..

Akurat to pytanie jest z serii "narysuje byle co a wy sie martwcie".

W dniu 11.04.2019 o 14:03, holcu napisał:

obejrzyj filmik instruktorski

Wszystkim tym filmikom bym nie wierzył - wiele takich domorosłych produkcji juz prostowałem..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi