Skocz do zawartości
JOrge

Zabezpieczenie - odcięcie pompy paliwa, cewki itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Jestem posiadaczem Astry J 1.4 Turbo. Chciałem dodatkowo zabezpieczyć swoją Astrę w postaci ukrytego micro switcha lub kontaktronu odcinając obwód np. pompy paliwa, napięcia na cewce itd. Chciałem zasięgnąć porady na jakim obwodzie zastosować przerwę, tak aby w razie czego na komputerze nie zrobiła się choinka i nie sypało błędami.

Czy ktoś ma podobne zabezpieczenie albo byłby w stanie pomóc rozwiać moje wątpliwości ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam w swojej Mokce

Mam i ja w Zafirze i potwierdzam pompa do odcięcia gdyż ona nie jest kontrolowana przez ECU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dziękuje za odpowiedź, czy jakieś miejsce na obwodzie pompy bardziej lub mniej polecacie ? Chodzi o to, czy zrobić odcięcie zaraz za skrzynką bezpieczników czy w innym miejscu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; color: #000000

Wszystko jest opisane wystarczy poszukać

http://forum.samnaprawiam.com/zabezpieczamy-samochod-alarm-odciecie-zaplonu-itp-vt2218.htm?highlight=alarm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak widziałem, mega dobra robota. Założyłem ten wątek by się upewnić czy odcięcie pompy paliwa nie spowoduje wyświetlaniu błędów w komputerze samochodowym, gdyż próbując rozeznać temat u okolicznych elektryków/elektroników informowali, że nie montują takich rzeczy bo komputer będzie sypał błędami, a z kolei inni bez problemu robią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba wiedzieć, jak odciąć pompę. Wiele warsztatów w tym ASO odmawiają montażu takiego zabezpieczenia, bo począwszy od Astry III / Zafiry B / Corsy D do młodszych, zaczynają się schody. Nieumiejętne zamontowanie takiego odcięcia (braki w wiedzy) skutkuje generowanie błędów przez sterowniki, najczęściej przez sterownik silnika. Ja montuję i w Mokce i w Insignii i w każdym innym obecnie produkowany Oplu i nie ma żadnych błędów. Nawet auta z bezpośrednim wtryskiem paliwa (Astra 5).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej przeciąć obwó drozrusznika.Wówczas,gdy zapomnisz- masz ciszę, a nie próżne kręcenie rozrusznikiem. Praktycznie najłatwiej wstawić spalony bezpiecznik rozrusznika i pociągnąć z niego 2 przewody na ukryty wyłącznik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. po co formatowanie czcionki i wrzucenie szarego koloru liter, żeby stały się niewidoczne?

2. rozrusznik to najgorsza opcja, bo da się wtedy odpalić "na pych"

3. jaki spalony bezpiecznik rozrusznika?

Może troszkę się zastanowisz, zanim znowu coś napiszesz...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi