Skocz do zawartości
maciekchn

ALKOMAT ZA 60zł ? jakie sa opinie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Tanie alkomaty to zabawki, coś tam pokazują, ale ma się to nijak do rzeczywistości.

Podczas pobytu w PL (święta wielkanocne) zaliczyłem dobrą imprezę z ziomkami, następnego dnia rano musiałem wracać 400km. Znajomy wyciągną taki zabawkowy alkomat i pierwszy pomiar 2,7 promila (nogi mi się ugięły), drugi pomiar 1,6 promila. Finalnie podjechałem na komendę i dmuchałem - 0,00...

Morał z tej historii jest taki - tanie mięso to psy jedzą...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za 60 zł to bym nie oczekiwał niczego dobrego, jaki tam musi być sensor o ile jakikolwiek jest:) sensor powinien być elektrochemiczny i najlepiej jakby taki alkomat był skalibrowany. A takie alkomaty już trochę kosztują. Masz tu poczytaj trochę o alkomatach ogólnie http://mbrokers.pl/motoryzacja/aktualnosci/jak-wybrac-alkomat-rodzaje-i-sposob-dzialania-alkomatow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Alkomat za te pieniądze nie będzie pokazywał prawidłowych wyników. Obydwa są półprzewodnikowe a teraz lepiej kupować elektrochemiczne. Np DA 8500E koszt zakupu wyższy ale koszty użytkowania niższe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaki dokładnie i jaki ma sensor? Cena nie jest głównym wyznacznikiem. Ja bym raczej kierował się sensorem i gwarancją na sensor, bo to jest najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Simon1, zdaj relację i jak testowałeś. Urządzenie jest dosyć łatwo rozkalibrować...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, ale dobry alkomat który ma dokładny pomiar i jest w miarę bezawaryjny to o wiele wyższy koszt, powiedzmy tak od 200zł wzwyż, sprawdź np modele Alkohit- są popularne i zbierają dobre opinie na forach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też kupiłem alkomat za kilkadziesiąt złotych i nie mogę powiedzieć, że byłem zadowolony. Miałem podobną historię, dmuchałem i wykazało ponad promil, a na komisariacie trzeźwiutki. W ten sprzęt jednak trzeba zainwestować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podepnę się pod temat, chcę ojcu sprawić taki alkomat (z wyższej półki) na gwiazdkę, do której już zostało bardzo mało czasu. Mógłby ktoś polecić konkretny model? budżet do 400zł z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed nowym rokiem znajomy "poczęstował mnie" jakimś drogim testerem, niestety kiedy go odpaliliśmy na ekranie pojawił się komunikat, badanie niemożliwe, niezbędna kalibracja...

Z tego co mówił używał go w 2018 tylko 5-6 razy i myślał ze nie bedzie go trzeba znowu kalibrować.

Kalibracja jest wymagana co ileś użyć w tego typu urządzeniach...

Tak więc nie dmuchałem tego dnia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się właśnie zastanawiam nad zakupem, teścio ma niedługo 70tkę, nie jet na pewno abstynentem ;) więc myślę, że by się ucieszył z takiego prezentu. Na razie wiem na pewno że to musi być sprzęt elektrochemiczny, tylko co dalej? Ile trzeba na to wydać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak parę stówek na pewno, żeby był elektrochemiczny. Dla przykładu taki najprostszy Alkohit kosztuje ok 350 zł. I taki z pewnością wystarczy na domowy użytek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi