Skocz do zawartości
JanC

Nasze specjalności

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Zacne grono mechaników i nie tylko.

Naprawa małych silników to pestka prawda? (ktoś kiedyś tak powiedział)

A co powiecie na to?

http://www.globalpowergen-community.com/index.php5?id=1124953&Action=showProductPicture

Jak kogoś interesują dane techniczne to tu są:

http://www.coalinfo.net.cn/deutz/eng/Doku/TCG2032.pdf

11 lat praktyki z tym maleństwem, z deczko mniejszym też.

A ze swoja Skodzinką jeżdżę do mechanika :lol:

No nie, żartowałem :lol2: coś tam przy niej potrafię zrobić. :-/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kurde, jakiś silnik okrętowy czy coś... faktycznie maleństwo - tłoki wielkości beczki piwa 50l :lol:

ja o swoich specjalnościach nie piszę, bo bedzie że sie chwale czy cos... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie silnik okrętowy, tylko silnik zasilany metanem (gazem kopalnianym) napędza generator prądu o mocy 4MW.

A średnica cylindra tylko 260 mm, a skok tłoka 320 mm.

A co do specjalności to pisz śmiało ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem ArKosowe zainteresowania kończą się na życiu seksualnym Biedronek ;-):lol::lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja specjalność (jeżeli o to chodzi w temacie) to: Mechanik pojazdów samochodowych (ukończone technikum o specjalności "naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych") - obecnie pracuję w branży logistycznej.

Mechaniką zajmuję się w wolnym czasie, szczególnie przy swoim aucie.

Dodatkowo trochę elektroniki, i ogólnie techniczne sprawy.

Jeżeli chodzi o ten silnik to - z tego co mi tata opowiadał - większy jest w zwykłej zielonej lokomotywie napędzanej olejem napędowym. Silnik 12 cylindrowy (chyba widlasty) o średnicy tłoka 30 cm. Silnik w lokomotywie napędza prądnice, które produkują prąd dla silników elektrycznych napędzających lokomotywę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, tylko silnik o którym piszesz to silnik zasilany olejem napędowym.I niestety jest mniejszy ;-)

Ten o którym ja pisałem to silnik 16 cylindrowy, w układzie V.

Waga całkowita to 53 tony.

Firma MWM produkuje też silnik zasilane olejem napędowym

A te silniki wywodzą się od silników Firmy GE(General Electric)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ArKos lepiej nie pisz bo Ty masz tyle specjalności że Ci ramki braknie na rozpisanie wszystkich :lol::lol::lol:

:-D:-D:-D

no to po kolei...

z wykształcenia - szkoła o profilu elektroniczno-informatycznym, z dużą domieszką łączności

z zawodu wykonywanego: najpierw informatyk zarówno software jak i hardware (administrator sieci LAN/WAN bazujących na SCO Unix 3.0 oraz 5.0.5), potem powiedzmy nauczyciel/wykładowca, a obecnie jeszcze co innego... nadzorca bym rzekł :lol:

z zamiłowania :

- mechanik

- blacharz

- lakiernik

- kafelkarz

- budowlaniec

- stolarz

- elektryk

pare innych też by sie jeszcze znalazło...

ogólnie taka "złota rączka" bym powiedział :roll:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyuczony zawód naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych i taki też wykonuję, moje drugie zajęcie to serwis sprzętu RTV kiedyś hobbystycznie teraz zawodowo, od paru lat pogłębiam wiedze diagnostyki samochodowej poprzez OBD i OBDII, poza tym spec elektryk od dzwonków gazowych ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skończyłem technikum elektroniczne i na tym koniec z elektroniką poza drobnymi naprawami wykonywanych samemu

Z zamiłowania programowanie html+php i troszkę MySQL lecz już nie ma czasu ...

Przy ostatnim remoncie nauczyłem się malować, robić dziury a potem je zalepiać :) składać meble, docinać wykładziny :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę na forum same złote rączki :-D

A ja skończyłem szkołę średnią jako technik budownictwa, studia- finanse i bankowość. Pracuję w dużej firmie produkującej tv. A od małego ciągnie mnie do samochodów. Tzn od lat dziecięcych ;-) Najbardziej ciągnie mnie do grupy VAG, ale jak coś trzeba to znajomym różne marki pomagam naprawić. Bawię się mechaniką, elektryką (alarmy, centralne z., domykanie szyb), elektroniką (naprawy sterowników, liczników jak się uda hehe), stylingiem że tak ujmę hehe (przyciemniam szyby, maluje karoserię).

Ale to tak hobbystycznie

Generalnie mam ostro na***ne w głowce ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiec tak

z wykształcenia ekonomista (moja największa porażka życiowa z wyborem szkoły)

zawód wykonywany: bezrobotny :-(

zainteresowania to mechanika, motoryzacja tuning.

Autami interesuję się od jakiś 10 lat i cały zcas się bawie w mechasnika, chciał bym wykonywać zaweód mechanika dlatego poszedłem na studia o kierunku: Mechanika i budowa maszyn, a specjalkność na III semestrze wybieram, technika samochodowa.

Czasem jakiś pomysł wpadnie mi do głowy i staram się wykonywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam z wykształcenia jestem mechanikiem (i z zamiłowania).Obecnie pracuje w stacji recyklingu pojazdów(szrot) jako kierownik placu :crazy: .Mój konik to motoryzacja a dokładniej starsze pojazdy ,i tylko starsze :-) 20 lat wstecz produkowano prawdziwe samochody ,ale to moje zdanie.Generalnie śmigam oplami,moim pierwszym autem był kadet gsi 20xe bez C! :jupi: i nastepny kadet c20xe,potem juz były 2 VA jedna Ne 4x4 sedes i jedna xe habeta.next calibra seh(dawca Va),,, a obecnie calibra c20xe 4x4 :roll: oraz Omega B 2,5 tds.Było też e-34 w zaworach,jakieś fordy hondy i fiaty ale sercem zawsze GM :devil:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 lat wstecz produkowano prawdziwe samochody ,ale to moje zdanie.

nie tylko twoje... nie tylko...

w stacji recyklingu pojazdów(szrot) jako kierownik placu

szkoda że tak daleko... często bym nawiedzał ten szrot, jak zły duch... :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie ze sie ze mną ArKos zgadzasz :-D co do starszych pojazdów.Od razu zły duch :mrgreen: nie powiem jestem nawiedzany dość często przez kolegów i jest git,,,, kiedy będzie coś potrzeba postaram sie pomóc :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

miałem 5 kadettów w rocznikach 86-90

mam cali 91

miałem astre 92

najlepsze auta...

zgadamy sie na pw jeśli mnie przypili z gratami ;) do celiny zbieram to i owo... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
miałem 5 kadettów w rocznikach 86-90

mam cali 91

miałem astre 92

najlepsze auta...

To oczywiste ze najlepsze ....obserwuję białą calibrę na Cg , i nie ukrywam ze do swojej 4x4 tez zbieram różne fanty heh pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z wykształcenia: mgr inż BHP i Ochrony Środowiska

obecnie wykonywany zawód: pracownik Poczty Polskiej S.A. (wcześniej eksploatacja obecnie administracja)

z zamiłowania: miłośnik motoryzacji, zaczynam dłubać co nieco w domu przy modernizacjach budowlanych; notorycznie gram i wygrywam w konkursach na nagrody rzeczowe - nie sms i nie lotto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ArKos, ten szrot ja nawiedzam i kolege też :lol:

z wykształcenia mechanik, obecnie wolny strzelec w kwestii roboty, a ogólnie to będę rozbierał gsi na śrubki :-) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ten szrot ja nawiedzam i kolege też

zazdroszcze... zrobiłbym tam czystke po prostu :oops:

będę rozbierał gsi na śrubki

uważaj, bo tak jak mi to i tobie przykleją łatkę:

"chuck norris od kadeta - rozebrał na śrubki i zna każdą"

nie chwal sie tym

:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy - wrócę na chwile do silników. ArKos - tu masz cylinder jak beczka piwa. Muszę się pochwalić - widziałem jak taki silnik odpalili na hali, po jego remoncie. A swoją drogą - czy wiecie co się dzieje jak kapitan wyda komendę "cała wstecz". Mechanik wbija bieg wsteczny? Nie - przesuwa się zasilanie paliwem i zawory ssące stają się wydechowymi a wydechowe ssącymi. Silnik zwalnia i zaczyna pracować w odwrotną stronę. Na pewno niepotrzebnie się wymądrzam bo Wy to wszystko doskonale wiecie lepiej ode mnie ale to tak jako ciekawostka dla przypadkowych czytelników.

Cyt.

"...Około 70% silników czterosuwowych Z40 zbudowanych w świecie było budowanych przez Zgodę.

* Seria Z40/48: średnica cylindra 400mm, skok 480mm, obroty 400-600 obr/min[/b] moc od 3 do 11,5 MW !

Nowe w zasadzie nie są już budowane, jednak, jeśliby klient z pieniędzmi by bardzo chciał...

Silniki były budowane w wielu wariantach, na paliwo najpierw lekkie, potem dodano możliwość pracy na paliwie ciężkim, silniki były rzędowe i widlaste, nawrotne i nienawrotne.

Pojawiły się plany zbudowania silnika spalającego gaz, na przykład koksowniczy, ale poza jedną indywidualną adaptacją silnika 12ZV40/48 w Kufstein, Austrii, nigdy nie pojawiła się żadna oficjalna wersja silnika gazowego lub dwupaliwowego.

Silniki budowane w Polsce:

6ZL40/48, 8ZL40/48 - silniki rzędowe

12ZV40/48, 16ZV40/48 - silniki widlaste

Większość silników pracuje jako napęd główny średniej wielkości statków, część było pierwotnie projektowanych do napędu lądowych agregatów prądotwórczych, część jako awaryjne źródło zasilania w elektrowniach atomowych.

Ostatnio, szczególnie w Indiach, morskie silniki odzyskane z wyzłomowanych statków są odbudowywane i przystosowywane do pracy w niewielkich elektrowniach..."

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi