Skocz do zawartości

Koszt remontu góry x16szr

Rekomendowane odpowiedzi

A olej ma? Skoro kopci na niebiesko czyli go spala (jak każdy opel )i może jego poziom jest za niski i dlatego tak klepie.

Koszt remontu zależy od tego co dokładnie chcesz remontować. Czy samą głowice czy cały silnik, ale generalnie remont zapewne przewyższy wartość samochodu. Remont głowicy to koszt około 1200-1500 zł, jeśli chcesz cały silnik robić to duuuużo więcej, więc się raczej nie opłaca. Pilnuj stanu oleju i jeździj dalej lub zalej jakimś moto doktorem i sprzedaj auto.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...
zalej jakimś moto doktorem i sprzedaj auto.

Powiedział co wiedział :/ Nie sprzedałbym auta zalanego motordoktorem bo nie chciałbym takiego sam zakupić, każde auto jakie sprzedawałem puszczałem z kasę jaką było warte i nigdy nie ukrywałem stanu faktycznego bo jest to dla mnie zwykłe kur....o :D

Sprzedać najłatwiej :P a mi ten samochód sprawia wiele przyjemności i żeby miała korba wyjść bokiem to go nie sprzedam. A zadałem pytanie o przybliżony koszt remontu bo lubię być wczesniej przygotowany na tego typu akcje. ;-)

[ Dodano: 2016-04-25, 23:09 ]

Chyba troszeczkę przesadziłeś :) ja robiłem remont i wyszło około 720zł

A co kolega robił?

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm no ok.

[ Dodano: 2016-05-08, 01:01 ]

Więc byłem u mechanika i stwierdził że trzeba zrobić remont "góry" silnika.

I mam teraz pytanko co się zwyczajowo wymienia przy takiej operacji?

Rozumiem że planowanie głowicy i docieranie gniazd zaworowych, ale co sie do tego wymienia? Pytam bo cześci chciał bym zakupić sam :D

[ Dodano: 2016-06-29, 21:04 ]

No i remont wyniósł 1400zł. Ale chodzi o niebo lepiej :D Tylko niepokoi mnie spawana głowica przy uszach jak wchodzą śruby :/

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 years later...